На Хмельницькій АЕС збудують чотири нових атомних реактори

Через окупацію Запорізької АЕС

У 2024 році влітку чи осені Україна планує розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів, щоб компенсувати енергетичні потужності, втрачені через тимчасову окупацію Запорізької АЕС. Про це міністр енергетики Герман Галущенко заявив у коментарі Reuters.

Два блоки з реакторами базуватимуться на обладнанні російського виробництва, яке Україна хоче імпортувати з Болгарії. Тоді як інші два використовуватимуть західні технології виробника енергетичного обладнання Westinghouse. Усі чотири реактори побудують на Хмельницькій АЕС, розповів міністр.

Будівництво 3-го і 4-го реакторів Хмельницької АЕС розпочали ще в 1980-х роках, але згодом заморозили.

З моменту здобуття незалежності Україна побудувала загалом три нові атомні реактори — по одному на Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській АЕС.

Сьогодні три АЕС на підконтрольній Україні території забезпечують понад 55% потреб країни в електроенергії, але Київ має намір розширити цей сектор, щоб компенсувати тимчасову втрату Запорізької АЕС, найбільшої атомної станції у Європі.

Раніше повідомлялося, росія має нові цілі та планує «великий наступ» - Financial Times

У грудні НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для 5-го енергоблока Хмельницької АЕС.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також