На Івано-Франківщині командир військової частини під час війни примушував підлеглих рубати на продаж дерева у заказнику

На території заказника «Чорний ліс» виявили 100 пнів від незаконно зрубаних дерев

Ілюстрація: УНН

На Івано-Франківщині командир військової частини без будь-яких дозвільних документів організував силами підлеглих незаконну вирубку більше 90 дерев на території заказника місцевого значення «Чорний ліс», який межує із військовою частиною, повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Як зазначається, Івано-Франківського командира військової частини судитимуть за порубку дерев у заказнику на 4,4 мільйони гривень.

За даними слідства, посадовець без будь-яких дозвільних документів організував силами підлеглих незаконну вирубку більше 90 дерев на території заказника місцевого значення «Чорний ліс», який межує із військовою частиною.

«Встановлено, що незаконна вирубка лісу здійснювалась з метою забезпечення господарських потреб вказаного військового формування», повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Як  повідомляє ДБР, військова частина отримала в постійне користування земельну ділянку площею понад 350 га. На цих землях у тому числі знаходилися й ліси, що входять до складу заказника місцевого значення «Чорний ліс».

Командир військової частини у лютому-серпні 2022 року організував незаконну рубку дерев на території заказника без жодних дозволів та погоджень. Зрубану деревину продавали на приватну пилораму. Загалом на території виявили 100 пнів від незаконно зрубаних дерев. Під час обшуків правоохоронці вилучили військову вантажівку з деревиною для продажу.

Екологічний збиток, завданий навколишньому середовищу через незаконні рубки дерев, склав майже 4,5 млн грн.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо командира військової частини на Івано-Франківщині, який організував незаконну рубку дерев на території заказника. Обвинувальний акт направлено до суду.

Військовослужбовця обвинувачують у незаконних рубках дерев на території природно-заповідного фонду, що спричинили тяжкі наслідки та перевищенні влади військовою службовою особою (ч. 4 ст. 246, ч. 5 ст. 426-1 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Читайте також: на Львівщині службовець лісгоспу продав вирубані дерева на пів мільйона гривень.

Для відшкодування завданих збитків арештовано майно підозрюваного – 2 земельні ділянки вартістю понад 3 млн грн.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий