На Івано-Франківщині біля автотраси роблять унікальну каплицю всередині величезної липи (ФОТО)
У селі Братківці Івано-Франківської територіальної громади з аварійного дерева при центральній дорозі зроблять капличку, розповів Назар Рибак, староста села, — повідомляє «Фіртка».
«Колись на цьому місці був хрест. І, напевне, нам допомагають з неба, що всередині дерева виявилась пустота», — розповідає староста.
За словами Валентина Ткаченка, ідею каплиці в дереві чоловік побачив, коли повертався додому після реставрації одного із пам’ятників.
«Ми їхали, бачимо, липу ріжуть на кубани. Зупинили процес, впросили, щоб зробити з цього щось важливіше. Словом, пізніше працював я над цим сім днів. Зараз господарі ділянки вже працюють над дахом до каплиці. Плануємо, щоб всередині була Матір Божа і блакитна арка», — каже митець.
Чоловік переконаний, такі роботи вимагають певного благословення. Каплиці вже робив як із каміння, так і з дерева.
«На цій ділянці проживала сім’я тітки моєї свекрухи. І колись два-три метри від липи стояв дерев’яний хрест, однак в 50-х роках його звідти забрали. І дідусь, який там проживав, посадив на цьому місці дуб зі словами, що дерево виросте, зміняться часи та поставимо знову хрест.
Ця історія передалася моїй свекрусі, згодом нам з чоловіком. Ще будучи молодими, ми запланували поставити на цьому місці капличку. Окрім дуба, там була посаджена дідусем ще липа. Ми дуб зрізали, дошки зараз сушимо, власне, для каплиці», — каже Світлана, власниця ділянки.
За її словами, липу також хотіли зрізати, а деревину використати для ідеї.
«Однак, різьбяр Валентин переконав нас, що можна зробити каплицю всередині липи. Нам його задум дуже сподобався. Всі витрати ми взяли на себе. У роботі нам також допомагають сусіди, зараз от заливають бетон. Сподіваємося, до кінця листопада капличка буде готова до посвячення», — додала жінка.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- Скасування математики на НМТ викликало скандал в Україні
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- З Польщі депортували українця, який виловив відомого варшавського сома
- На вʼїзді до Львова підпірна стінка вже наполовину готова
- Громадянина Німеччини, який приїхав провідати родичів, мобілізували на Буковині - нардеп
Найчитаніше
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- Знайдено мертвим неповнолітнього, якого місяць розшукували на Рівненщині
- Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим на Курщині
- З російського полону повертаються два воїни зі Львівщини
- У Києві водій влетів у пішохідну зону, багато загиблих
Коментарі