На лаві підсудних опинився львів’янин, який пропагував «малоросію» (ФОТО)

Його затримали

Фото ілюстративне

На лаві підсудних  опинився львів’янин, який стверджував, що Україна припинить своє існування, а на її місці буде Малоросія. Про це повідмили у прес-службі прокуратури Львівської області.

Розслідуванням встановлено, що обвинувачений, використовуючи власний акаунт у соцмережі «Однокласники», поширював матеріали із закликами до вчинення дій з метою зміни меж території України.

Зокрема, він постив дописи, у яких стверджував, що Україна припинить своє існування в цьому році. А також про те, що знову буде відновлена дружня братська країна «Малоросія».

Окрім того, фігурант розпалював національну ворожнечу та закликав до агресивної війни.

«За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України. Йому інкримінують розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території України, умисні дії спрямовані на розпалювання національної ворожнечі, пропаганду війни, поширення символіки комуністичного тоталітарного режиму та виправдовування збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників», - йдеться у дописі.

У СБУ додали, що прихильником рф виявився колишній секретар регіонального комітету забороненої комуністичної партії України.

«У 2014 році він проводив активну політичну діяльність і навіть балотувався до Верховної Ради. Але після невдалої спроби отримати депутатський мандат «партійний» функціонер на тривалий час «зник з ефіру». Однак, після початку повномасштабного вторгнення рф він почав публічно підтримувати російську збройну агресію. Встановлено, що ворожу агітацію він поширював через власну сторінку в забороненій соцмережі «Одноклассники»», - йдеться у дописі.

Для конспірації незаконних дій він створив декілька фейкових акаунтів, які використовував для подальшого проведення підривної діяльності на користь країни-агресора.

Крім того, у своїх «дописах» чоловік вихваляв агресивну політику очільника кремля, «ностальгував» за колишнім срср і виправдовував захоплення частини південних регіонів України.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України:

  •  ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  •  ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ст. 436 (пропаганда війни);
  • ч. 2 ст. 436-1 (повторне поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів);
  • ч. 2, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Читайте також: опубліковано фото та відео затримання блогера зі Львівщини Мар'яна Чави

Наразі матеріали справи скеровано до суду. Чоловіку загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена