На Львівщині затримали жителів Харківщини і Дніпра при спробі втекти від мобілізації

«Ухилянтів» виявили у «Шегинях»

Фото: НПУ

На Львівщині судитимуть ще трьох «ухилянтів», які намагалися втекти від мобілізації за кордон.

Як повідомляє Нацполіція Львівщини, 20-річний та 45-річний жителі Харківської області, а також 49-річний мешканець міста Дніпро, підробили посвідчення військовозобов’язаного, внісши до них недостовірні відомості щодо визнання їх непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

У подальшому чоловіки пред’явили підроблені документи у пункті пропуску «Шегині» з метою безперешкодного перетину кордону.

Дізнавачі повідомили усім трьом зловмисникам про підозру у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч.1 та ч.4 ст.358 (Підроблення та використання завідомо підробленого документа) ККУ. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей – обмеження волі на строк до двох років.

Досудові розслідування звершені, обвинувальні акти скеровані на розгляд суду.

Нагадаємо, що Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 у країні введено воєнний стан та розпочато мобілізацію до ЗСУ із встановленням обмежень щодо виїзду за межі України громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Усього за період дії правового режиму воєнного стану дізнавачі поліції Львівщини відкрили 1240 кримінальних проваджень за фактами підробки та використання підроблених документів для перетину державного кордону України з метою ухилення від мобілізації та військової служби. Про підозру повідомлено 803 особам. У 444 кримінальних провадженнях досудові розслідування завершені, обвинувальні акти скеровано на розгляд суду.

Фото: НПУ

Як повідомлялося, ДПСУ закликає ухилянтів не тікати до ЄС через Карпати, бо у горах випало 40 см снігу.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий