На Львівщині чоловіків, які за хабар намагаються виїхати за кордон, відправляють до військкоматів

За минулу добу затримали 10 чоловіків при спробі підкупу прикордонників

Фото: ДПСУ

Від моменту, як Росія розпочала кривавий наступ на Україну, кількість людей на ділянках західного кордону почала різко збільшуватися.

Як повідомляє ДПСУ, зараз середньодобовий потік через пункти пропуску з країнами ЄС зріс до 120 тисяч, переважна більшість з яких прямує на виїзд.

Непоодинокими стали спроби підкупу охоронців кордону чоловіками з категорії, якій обмежено виїзд. Лише минулої доби співробітники внутрішньої та власної безпеки ДПСУ задокументували 10 фактів спроб надання неправомірної вигоди, аби отримати сприяння в перетині кордону.

7 з них, громадяни Василь Б. та Антон Д. 1983 р. н., Костянтин 2003 р. н., Едуард Г. 1971 р. н., Василь К. 1984 р. н., Олег Д. 1987 р. н. та Тенгіз Щ. 1962 р. н. у пунктах пропуску «Шегині», «Краківець»,«Тисa», «Смільниця», «Косино», «Рава-Руська» та «Серпневе», загалом пропонували хабарів у 900 євро та 2100 доларів США.

Ще троє українців пропонували 3000 гривень в пункті пропуску «Вилок». Вони маскувалися під угорців, намагаючись перетнути кордон по посвідкам на повернення в Угорщину та паспорту гр. Угорщини, що начебто були видані у м. Берегово в день їх подорожі. Проте згодом у них знайшлися паспорти громадян України і вони підпадали під категорію обмежену у виїзді.

По всім випадкам внутрішньою безпекою ДПСУ до підрозділів поліції направлені повідомлення про вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 369 ККУ. В подальшому співробітниками поліції було запропоновано, після складання необхідних процесуальних документів, направити даних осіб до військкоматів за ухилення від призову (чи мобілізації).

ДПСУ закликає громадян не намагатися пропонувати кошти прикордонникам, адже за це передбачена кримінальна відповідальність. Окрім цього зазначимо, у разі, якщо комусь відомо про спроби вимагання неправомірної вигоди повідомляти відразу на телефони гарячих ліній, фіксуйте інформацію на службових бейджах, зазначайте час та пункт пропуску і інші дані.

Закликаємо всіх до самоорганізації, підтримки один одного, особливо дітей, у цей непростий час, не спекулювати, не погоджуватися на пропозиції шахраїв чи намагатися обійти чергу. Ваша відповідальність сприятиме якнайшвидшому перетину кордону.

Читайте також