На Львівщині діти не ходять до школи через протест проти директора (ВІДЕО)

Директор поновився на посаді через суд

У селі Верхня Яблунька, що на Львівщині, діти не ходять до школи два тижн, через конфлікт між батьками та директором школи. Про це пише Суспільне.

Після скандального звільнення через булінг учнів директор остаточно поновився на посаді за рішенням Верховного суду.

Мешканка Верхньої Яблуньки Світлана Висоцька перевела сина Степана в інший навчальний заклад.

«Я не хотів ходити до школи бо на мене сильно накричали і казали: »Паскуда, йди дошки, ти не будеш переведений у п’ятий клас", — сказав Степан.

Жінка працює в цій школі вчителькою початкових класів. Конфлікт з директором та його родичами, які також працюють у навчальному закладі, триває вже не перший рік.

«Була 10 років на чотирьох годинах — історія за вибором. У нас ця ситуація вже триває 14 років. У нас була акція протесту проти директора Січака Івана Миколайовича. Ті вчителі, які виступили проти нього, він всіх звільнив, до єдиного, нас тільки лишилися дві людини. На чотирьох годинах можна було прожити з трьома дітьми на 240 гривень, як ви рахуєте? Нормально? А його дочка могла мати дві з половиною ставки», — додала Світлана Висоцька.

Загалом у школі навчаються 296 дітей, але нині приміщення порожні.

Діти не навчаються з 17 березня, таким чином протестують через те, що директор поновився на посаді згідно з рішенням Верховного суду України.

«Тутка внучка в мене ся вчит, правнучка. Десь у Києві його судив суд, най той київський приїде сюди суддя і ми ся на нього подивим. Я хочу, щоб він приїхав. Чого він його судив, чого він має повернутися до школи? Два місяці восени діти не ходили до школи, зараз не ходять до школи, що з того буде?» — сказала бабуся школярів Катерина Шийка.

Директора на робочому місці не було, на дзвінки він не відповідав. Голова батьківського комітету Петро Іванюк розповів, що конфлікт виник через те, що над дітьми був булінг. З рішенням суду батьки миритись не збираються і вже написали звернення до місцевої влади.

«У зв’язку з незгодою та недовірою та неповагою до батьків Січаком Іваном Миколайовичем було оголошено неодноразову догану, так як він не з’являвся на заслухання звіту про працю, за прогули на робочому міці», — сказав Петро Іванюк.

Староста громади Шкітак Михайло сказав, що зараз не може прокоментувати цю ситуацію, а заяву розглянуть.

«Заява розглядається відповідно до закону про звернення громадян. Є закон, там є чіткі терміни, в ці терміни буде розглянута заява», — говорить Михайло Шкітак.

В управлінні освіти відмовились коментувати цю ситуацію. У пресслужбі Міносвіти повідомили, що керівника школи призначають і звільняють з посади згідно з рішенням місцевого управління освіти. І якщо директор поновився через суд, то управління освіти може подати апеляцію.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт