На Львівщині для переселенців облаштують для довготривалого проживання санаторії і гуртожитки
В області перебуває 265 тисяч переселенців
Від початку війни на Львівщину прибули понад 330 тисяч внутрішньо переміщених осіб, враховуючи людей, які за певний час виїхали за кордон. З цієї кількості близько 265 тисяч переселенців залишаються на території регіону.
Про це під час брифінгу розповів начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
Офіційно зареєстрованих ВПО в області — понад 190 тисяч осіб, з них 62 тисяч — це діти. Наразі більшість переселенців проживають у закладах соціальної сфери.
«У закладах освіти Львівщини зараз проживає близько 25 тисяч тимчасово переміщених осіб. На жаль, розпочати освітній процес у школах та дитсадочках, які зараз слугують прихистком для людей, важко. Якщо говорити про довгострокову перспективу, то Уряд України працює над процесом викупу квартир в забудовників. У Львівській області кількість таких квартир — 1221. Наразі триває питання погодження кінцевої ціни їхнього викупу», — повідомив очільник ЛОВА.
В області уже сформували перелік гуртожитків, санаторіїв, інтернатів та інших закладів соціальної сфери, де потрібні невеликі капіталовкладення, щоб люди могли проживати тривалий час.
«На Львівщині нарахували 156 об’єктів незавершеного будівництва (гуртожитки, санаторії, коледжі), в яких можна розміщувати переселенців. Для завершення будівництва таких об’єктів необхідно 1,8 мільярда гривень. Завдяки цьому ми зможемо поселити на довготривале проживання майже 15 тисяч людей», — зазначив Максим Козицький.
Разом з тим, Львівська ОВА затвердила обласну Програму щодо об’єктів, які першочергово повинні бути відремонтовані. Програма передбачає кошти на загальну суму в 50 мільйонів гривень. Уже погодили фінансування 13 об‘єктів.
«Ще один важливий напрям — будівництво нового житла для вимушено переміщених осіб. Маємо 95 таких ділянок на Львівщині. У пріоритеті ті ділянки, де є електропостачання, водопостачання, водовідведення, газопостачання, дороги та містобудівна документація. Очікуємо на затвердження державної Програми щодо будівництва житла для ВПО», — додав очільник області.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Топ-5 магазинів матраців у Львові: де купити якісний матрац у 2026 році?
Нижче ми зібрали п’ять популярних локацій з широким асортиментом, де львів’яни найчастіше купують матраци.
На Львівщині військові клали бруківку замість служби
Заступника командира обвинувачують у перевищенні влади військовою службовою особою (ч. 5 ст. 426-1 КК України)
На Львівщину повертається загиблий Герой Віктор Гулядик
Воїн загинув 28 вересня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Богоявленка Донецької області
Найкоментованіше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- Жінка з Хмельниччини проситься на обмін до росії
- На Львівщині затримано головного державного інспектора митного поста
- Україна має достатньо людей на ще 10 років війни, - нардеп Мережко
- ЛМР пропонує помірковане коригування тарифів у громадському транспорті Львова
Найчитаніше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- Жінка з Хмельниччини проситься на обмін до росії
- На Львівщину з російського полону повернувся воїн Андрій Голаєвич
- Паливний експерт спрогнозував, якою буде вартість дизелю та бензину в Україні
- На Львівщині затримано головного державного інспектора митного поста
Коментарі