На Львівщині дорослий чоловік захворів на правець

Три тижні провів у лікарні

На Львівщині, минулого місяця, у червні, 32-ріний чоловік захворів на правець після того, як травмував ногу під час будівельних робіт. Про це повідомив Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб. 

„Не звернувся по медичну допомогу після одержання травми, а лише тоді, коли виникли судоми в ділянці ураженої кінцівки”, — сказано у повідомлені. 

Для лікування людині було введено протиправцевий імуноглобулін. 

„При епідрозслідуванні встановлено, що постраждалий не був вакцинований згідно віку. Тобто, пропустив 3 дози анатоксину правцевого. Також, не звернувся для екстреної профілактики правця.

Чоловік, близько трьох тижнів, провів у лікарні та був виписаний.

Симптоми правця: біль і посмикування м’язів, важко відкрити широко рот (тризм), дивна (сардонічна) посмішка, судоми. Летальність при цьому захворюванні становить до 40 %. Лікарі рекомендують проводити щеплення проти правця як дітям, згідно календаря щеплень, так і дорослим, згідно віку.

За Календарем профілактичних щеплень, діти від правця мають бути щеплені у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років та 16 років. Надалі потрібно ревакцинуватися від хвороби кожні 10 років. Безоплатно вакцинуватися від правця можуть і діти, і дорослі.

Читайте також