На Львівщині ексгумували останки десятків червоноармійців та енкаведистів

Тут знайдені поховання часів Другої світової війни і повоєнного періоду

ФОТО: Львівоблрада

Останки близько 40 червоноармійців та енкаведистів, які ексгумували у Мостиськах, будуть перепоховані на міському кладовищі. Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної ради.

На меморіальному військовому кладовищі у центрі міста Мостиська ексгумували рештки близько 40 червоноармійців, енкаведистів і партійних діячів часів радянської окупації, які загинули у 40-их роках минулого сторіччя.

Дослідники відшукали 36 окремих поховань, зроблених у післявоєнний період і одну спільну могилу з рештками 4-5 червоноармійців, які загинули у боях з фашистами орієнтовно у 1941 році.

«Тут знайдені поховання часів Другої світової війни і повоєнного періоду. Це є військовослужбовці, співробітники НКВС, цивільні, які перебували в лавах компартії і КДБ. Також тут була братська могила, яка відповідно до історичних документів, була перенесена сюди з кладовища» – повідомив директор КП ЛОР “Меморіально-пошуковий центр “Доля” Святослав Шеремета.

«Мостиська – це приклад відношення радянської влади до поховань, до своїх героїв і військових. Облікова документація говорить, що у цій могилі мало бути 56 останків. Були навіть деякі дані і про 220 останків. Насправді є декілька останків військових, які були перенесені сюди з міського кладовища. Це військовослужбовці часів Другої світової війни, загиблі солдати, реальні фронтовики, а не кдбісти. Окремо були ряди, де були партійні працівники і енкаведисти, які загинули в боях з УПА»  — пояснив Святослав Шеремета.

ФОТО: Львівоблрада

Серед похованих — начальник НКВС Мостиського району, секретар і інструктор мостиського комітету комсомолу, які загинули у березні 1945 року.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також