На Львівщині люди потерпають від скажених тварин: сказ виявили у кота і собаки (ВІДЕО)

Смерть від сказу у випадку захворювання є неминучою…

Фото ілюстративне з відкритих джерел

У Розвадівській громаді Стрийського району зафіксували сказ у домашніх тварин. Виявили його у кота та собаки. Контактували з ними 9 осіб. Потерпілих, за попередньою інформацією, немає, повідомив  керівник Львівської ОВА Максим Козицький.

Наразі скликають засідання комісії ТЕБ та НС Розвадівської сільської ради.

Як повідомляє ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», смерть від сказу у випадку захворювання є неминучою. Тому надзвичайно важливою є профілактика - а саме, командна фахова співпраця закладів охорони здоров'я, Центру контролю та профілактики хвороб, служби ветеринарної медицини та органів місцевого самоврядування.

За 2022 рік у Львівській обл. зареєстровано 40 хворих на сказ тварин проти 20 попереднього року - у 2 рази більше. А вже в січні 2023 - 10 хворих собак, котів та лисиць. Причому, близько 45 відсотків при зверненні потерпілих - покуси невідомими бродячими тваринами.

«Тому зараз, в часі війни, актуальним разом з проведенням лікувально- профілактичної вакцинації проти сказу є дотримання правил утримання тварин», зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося, на Рівненщині скажений кіт покусав чоловіка.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий