На Львівщині попрощалися зі загиблим на війні капеланом Платоном
Вічна пам’ять!
У Самборі прощалися з 44-річним ієромонахом Платоном. Про це повідомляє Самбірська міська рада.
Прощання відбулося у церкві Святителя Павла Конюшкевича.
Ієромонах Платон, у миру Роман Моргунов, уродженець м. Воркута (Росія). Дитинство провів у м. Торецьк, на Донеччині.
«Він недовго був тут, як монах, — розповіли священики під час прощання. — Пройшов через Київ, Рівне. Самбір сподобався йому».
З початком війни на сході України нашим воїнам необхідно було мати духівника, капелана. І він був капеланом п’ять років.
«Лежить перед нами велет двохметровий. Козак. За усі ці роки він не отримав статус учасника бойових дій, не збудував палаців, не купив авто. Мав лише любов у серці, любов до воїнів, які горнулися до нього», — відзначили духівники.
За час служби отримав важке поранення та чудом вижив.
«Його розтерзане тіло прошите металом осколків. Він не мав ілюзій, а сприймав реальність такою, якою вона є, — згадують про нього отці. — А якось прислав відео, як на Великдень солдати вишикувалися і виставили пасочки і крашанки. Він тоді так натхненно співав Христос Воскрес...».
Для матері він був єдиним сином. І коли їй повідомили про його загибель, вона відповіла, що серцем відчула, що його більше немає.
Ворожий снаряд забрав життя капелана, ще тиждень він лежав у снігах під Волновахою, бо не вдавалося забрати тіло.
Платон хотів до старості прожити у монастирі, але не дожив.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У пʼятницю Львів попрощається із захисниками Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою
Львів попрощається з військовослужбовцями Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів
На Львівщині висадили гектар лісу в пам’ять про полеглого воїна-лісівника Андрія Позняка
Акція «Ліси пам’яті» об’єднала рідних захисника, колег та громаду заради вшанування подвигу героя
На Львівщині під час пожежі сухостою у дачному кооперативі загинув чоловік
Трагедія сталася через займання сухої трави на території дачного кооперативу у селі Межиріччя
Найкоментованіше
Найчитаніше
- У Львівському ТЦК та СП прокоментували відео мобілізації чоловіка (ВІДЕО)
- П'ятеро мобілізованих з Івано-Франківщини померли, не прослуживши й двох тижнів
- На Львівщині у вбивстві 11-річної дитини підозрюється 13-річний хлопець
- Війна в Україні триватиме ще дуже довго, - Bild
- Сьогодні на Львівщині поховають десятьох земляків загиблих на війні
Коментарі