На Львівщині село пішло на карантин через сказ у домашньої собаки

З початку року по області зареєстровано 27 випадків сказу у тварин

Ілюстрація: pixabay.com

У селі Новосілки Яворівсього району Львівського району 10 травня зареєстровано випадок сказу у домашнього собаки.

Як повідомили у Держпродспоживслужбі у Львівській області, відповідно до протокольного рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Яворівській РВА, у неблагополучному пункті з прилеглими до нього угіддями, лісовими і польовими масивами запроваджені карантинні обмеження, проводяться відповідні заходи з ліквідації захворювання.

Карантинні обмеження будуть скасовані через два місяці з дня останнього випадку захворювання тварин на сказ за умови виконання всіх заходів, передбачених комплексним планом та діючою Інструкцією щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин.

Раніше повідомлялося, що у місті Борислав та його 5-кілометровій зоні накладено карантинні обмеження у зв’язку з виявленням сказу у собаки та лисиці.

У п’ятницю, 5 травня, таке рішення прийняли під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дрогобицькій  РВА.

26 квітня у селі попелі свійська собака контактувала з лисицею і тоді заразилася сказом. 30 квітня тварина нанесла укус своїй господині і через два дні загинула. Працівниками ветеринарної служби було здійснено виїзд на місце загибелі. Труп тварини було відправлено в Львівську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби, де провівши експертизу підтвердили випадок сказу.

У Бориславі на вул. Дрогобицькій 1 травня дві собаки породи німецька вівчарка загризли лисицю, у якої, за результатами проведення експертизи, виявили сказ. Зараз собаки проходять вимушену імунізацію.

Враховуючи ці обставини, місто Борислав та село Попелі визнано вогнищем захворювання тварин на сказ. У радіусі п’яти кілометрів цих територій терміном на 2 місяці накладено карантинні обмеження.  Знімуть їх лише за умови виконання всіх заходів, передбачених чинною Інструкцією щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин.

Читайте також: нацпарк на Закарпатті звинувачує прикордонників у вбивстві ведмедиці.

З початку цього року по Львівській області уже зареєстровано 27 випадків сказу у тварин. Майже половина випадків захворювання – серед домашніх тварин (11 – серед собак та 2 – у кота). Найбільша кількість випадків сказу припадає на Стрийський (11 випадків) та Дрогобицький (8 випадків) райони. На території Яворівщини це вже третій випадок сказу з початку року.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий