На Львівщині силовики провели обшуки в Дрогобицькій виправній колонії (ВІДЕО)

«Смотрящий» там організував процес вимагання коштів з ув’язнених

скриншот відео НПУ

Львівські поліцейські повідомили підозру «смотрящому» в Дрогобицькій виправній колонії, який вимагав кошти з ув’язнених. Серед підозрюваних і його довірена особа.

Як повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань НПУ, кожен засуджений, що прибував до установи, повинен був сплачувати їм так звані «вхідні». У разі відмови погрожували фізичним переслідуванням допоки їхні вимоги не будуть виконані.

Як встановили оперативники та слідчі, 33-річний засуджений до дев’яти років за розбій відбуває покарання в ДУ «Дрогобицька виправна колонія № 40». Маючи вплив у злочинному середовищі як у місцях позбавлення волі, та і на волі, отримав статус так званого «смотрящого» та організував процес вимагання коштів з ув’язнених. Отримані в такий спосіб гроші йшли на поповнення «воровського общака», за розподіл якого відповідав кримінальник.

Також правоохоронці з’ясували, що допомагав «смотрящому» в злочинній діяльності його довірена особа - засуджений до 20 років за вбивство. Фігуранти вимагали так звані «вхідні» з громадян, які прибули до колонії відбувати покарання, а також з засуджених за «сприятливі умови». У разі відмови сплачувати гроші, погрожували фізичним переслідуванням допоки їхні вимоги не будуть виконані.

В ході слідства правоохоронці встановили численні факти отримання зловмисниками коштів від ув’язнених та зібрали докази їхньої злочинної діяльності. Тож так званому «смотрящому» оголосили підозру за ч. 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) та ч. 4 ст. 189 (вимагання) ККУ. Його «довіреній особі» інкримінують ч. 4 ст. 189 ККУ.

Окрім того, поліцейські за силової підтримки КОРД провели обшуки за місцем утримання підозрюваних та вилучили записники з «бухгалтерією» та списками боржників, заборонені речі - наркотики, мобільні телефони.

Максимальне покарання за інкримінованими статтями – до 12 років позбавлення волі.

Читайте також: на Львівщині затримали «смотрящих» за містами Трускавець, Борислав та Стебник.

Заходи з документування злочинної діяльності та викриття проводилися спільно з працівниками оперативного відділу ДУ «Дрогобицька виправна колонія № 40».

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також