На Львівщині винесли вирок військовому, який втік з частини прихопивши зброю
Обвинуваченому призначили покарання у вигляді п’яти років тюрми
Стрийський міськрайонний суд Львівщини виніс вирок військовому Віталію М., який втік з військової частини разом з закріпленим за ним автоматом Калашникова на Волинь. За дезертирство суд призначив йому п’ять років тюрми, пише Zaxid.net.
Як вказано у вироку суду, який винесли у вересні 2023 року, мешканець Миколаївщини Віталій М. був мобілізований і проходив службу на посаді водія автомобільного взводу однієї з військових частин. Вночі 2 квітня 2023 року військовий вирішив втекти з військової частини разом із закріпленою зброєю – автоматом АКС-74У та з чотирма магазинами до нього із 120 патронами. Віталій М. поїхав у напрямку до с. Лобна Камінь-Каширського району Волинської області, де наступного дня його затримали. Щодо військового порушили кримінальну справу за фактом дезертирства.
У суді обвинувачений визнав свою провину та розповів, що на початку березня 2022 року він був мобілізований на військову службу. Через рік, у березні 2023 року, його відрядили на Львівщину на навчання і згодом перевели у іншу військову частину. Віталію М. там не сподобалось і він вирішив самовільно повернутись на попереднє місце служби.
«Пробувши в військовій частині декілька днів, побачив той безлад, який коїться в частині, а тому в стані хвилювання вирішив повернутись на попереднє місце служби. 2 квітня ввечері взяв свої речі та зброю і поїхав у Львів, звідки мав намір виїхати в Миколаїв. Однак поїзда на Миколаїв не було, повертатись назад в частину він не хотів, а тому зателефонував до товариша, який проживає в с. Лобна Волинської області і попросився переночувати, до кінця не усвідомлював, де саме знаходиться с. Лобна, вважав, що це недалеко від Львова», – цитують покази обвинуваченого у вироку суду.
Віталій М. заявив, що у селі Лобна зрозумів, що вчинив неправильно і хотів повернутись у військову частину на Львівщині, однак виїхати у напрямку Стрия міг лише наступного дня. 3 квітня до нього зателефонували з військової служби правопорядку, він добровільно повідомив, що знаходиться в с. Лобна Волинської області, де його й затримали.
Читайте також: на Львівщині солдат втік з військової частини і отримав за це чотири роки тюрми.
Справу розглянув суддя Назар Янів, який дослідив усі матеріали справи та визнав Віталія М. винним у дезертирстві. Обвинуваченому призначили покарання у вигляді п’яти років тюрми. На вирок ще може бути подана апеляція.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У пʼятницю Львів попрощається із захисниками Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою
Львів попрощається з військовослужбовцями Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів
На Львівщині висадили гектар лісу в пам’ять про полеглого воїна-лісівника Андрія Позняка
Акція «Ліси пам’яті» об’єднала рідних захисника, колег та громаду заради вшанування подвигу героя
На Львівщині під час пожежі сухостою у дачному кооперативі загинув чоловік
Трагедія сталася через займання сухої трави на території дачного кооперативу у селі Межиріччя
Найкоментованіше
- Україні доведеться визнати територіальні втрати, - Мерц
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- У Чернівцях скасували концерт Анастасії Приходько, яка заявила, що вона говорить “київською російською мовою”
- Партнери України будуть використовувати український фронт як полігон для тестування своїх оборонних розробок
- Петер Мадяр пропонує Володимиру Зеленському зустрітися у Береговому на Закарпатті
Найчитаніше
- У Львові у парку знайшли мертве немовля
- Львів 29 квітня попрощається із двома захисниками та захисницею України
- Підтверджено загибель зниклого безвісти на Курщині воїна з Львівської області Павла Горошка
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим з 2023 року
Коментарі