На Львівщині виявили 10 випадків сказу: деталі

Статистика захворювання

Фото ілюстративне

Протягом цього року на території Золочівського району Львівщини зареєстровано 10 випадків сказу. Про це з посиланням на Золочівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області пише «Золочів.нет».

Так, 4 випадки сказу зареєстрували у домашніх тварин, а 6 випадків у тварин дикої фауни (в тому числі по Золочівському напрямку — 6, Бродівському — 4, Буському — 0).

Повідомляється, що щорічно в Україні реєструється понад 100 тисяч осіб, що звернулись у медичні заклади з приводу укусів тваринами, з яких 60 % отримують направлення за показниками підозри інфікування сказом.

«Найнебезпечніші укуси інфікованої тварини в голову, шию, кисті та пальці рук. При несвоєчасно проведених щепленнях, які здійснюються після укусу інфікованої тварини, хвороба закінчується смертю. Важливо пам’ятати, що вірус сказу виділяється із слиною тварин за 10 днів до появи у них зовнішніх ознак захворювання. Тому можна заразитися і від нібито зовсім здорової тварини», — йдеться у дописі.

Увагу мешканців звертають на те, що поява диких тварин у населених пунктах, а особливо вдень — одна з характерних ознак захворювання їх на сказ.

Для довідки: Сказ — гостре інфекційне захворювання людини і теплокровних тварин, яке виявляється в ураженні центральної нервової системи. Збудником сказу є фільтрівний вірус. Його зараховано до особливо небезпечних хвороб.

Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих (вовки, лисиці) чи домашніх тварин (коти, собаки), а також сільсько-господарських тварин.

Інкубаційний період сказу триває досить довго у середньому 1–3 місяці (хоча може тривати й до року), і перші ознаки хвороби виникають пізно, коли у мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин), що робить лікування практично неможливим.

Раніше повідомлялося, що на Львівщині виявили сказ.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена