На Львівщині за останні роки зросла кількість ВІЛ-інфікованих майже на 70%
Більше половини пацієнтів дізнаються про хворобу на тій стадії, коли інфекція вже розвинулася і в організмі людини починаються невідворотні процеси
Станом на квітень 2024 року у Львові та Львівській області на обліку стоїть близько 5 тисяч ВІЛ-позитивних осіб. Через пізню діагностику в багатьох випадках діагноз ВІЛ-інфекція встановлюють одночасно із діагнозом СНІД. Актуальні дані на Львівщині фахівці обговорили в межах медичного форуму у Львові, пише «Суспільне».
За останні три роки на Львівщині виявлення ВІЛ-інфекції зросло майже на 70%.
Як повідомили у пресслужбі Фундації АнтиСНІД-США в Україні, близько 68% від загальної кількості нових зареєстрованих випадків на ВІЛ становлять випадки інфікування саме статевим шляхом. Раннє виявлення ВІЛ та своєчасний початок лікування — один з найефективніших підходів до зниження ризику передачі інфекції та збереження життя людини. Проте в Україні частка виявлення ВІЛ на пізніх стадіях сягає 57%.
Більше половини пацієнтів дізнаються про хворобу на тій стадії, коли інфекція вже розвинулася і в організмі людини починаються невідворотні процеси.
Читайте також: в Україні почався посилений епідемічний нагляд за холерою
За даними дослідження шлях пацієнта з моменту звернення в лікарню із симптомами до отримання діагнозу ВІЛ займав від 3 місяців до 6 років.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
В Одесі затримали таксиста, який коригував обстріли міста під час поїздок
Місцевий житель під прикриттям пасажирських перевезень збирав дані про локації Сил оборони та енергооб’єкти для фсб
Уряду пропонують блокування азартних ігор для військових
На вебсайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднили проєкт постанови Кабміну, який передбачає обмеження участі військовослужбовців в азартних іграх. Документ пропонує створити механізм повного блокування доступу до гральних закладів та онлайн-казино для понад 1 млн захисників через синхронізацію реєстрів.
Найкоментованіше
- «Мадяр» пояснив, чому ЗСУ не б'ють по Кримському мосту
- Гендиректор Укроборонпрому Герман Сметанін йде з посади
- Воїн зі Львівщини є серед підозрюваних у викраденні та вбивстві братів Мосейчуків
- В Україні делегація Святого Престолу відвідала табір для утримання полонених військових російської армії
- Над Балтійським морем польські винищувачі перехопили російський Іл-20
Найчитаніше
- Воїн зі Львівщини є серед підозрюваних у викраденні та вбивстві братів Мосейчуків
- У лікарні померла водійка, яка у ДТП на Львівщині, зіткнулася з опорою електропередач
- Житель Львівщини вбив маму через кошенят
- «Мадяр» пояснив, чому ЗСУ не б'ють по Кримському мосту
- На віні загинув підполковник зі Львівщини Юрій Цицик
Коментарі