На Львівщині затримали російського агента, який наводив ракети на стратегічні підприємства України (ФОТО, ВІДЕО)

Ідейний поплічник ворога

Співробітники СБУ затримали на Львівщині російського агента, який наводив ворожі ракети на стратегічні підприємства України. Про це 5 січня повідомили у прес-службі СБУ.

За даними спецслужб інженер одного з держпідприємств, розташованих на сході України виявився поплічником ворога.

«На початку повномасштабного вторгнення його завербувала російська спецслужба для проведення розвідувально-підривної діяльності проти нашої держави. Спочатку, за завданням ворога, зрадник збирав інформацію про розміщення стратегічних об’єктів у південно-східних регіонах України. Крім цього, він пропонував представникам країни-агресора свою допомогу у розробці новітньої радіолокаційної установки на основі відомостей щодо української РЛС», - йдеться у дописі.

Також, прикриваючись «відрядженням», агент їздив до Києва та Запоріжжя для виявлення об’єктів енергетики та залізничної інфраструктури, по яких ворог здійснював ракетні удари.

Чоловік на місці мав оглянути їхній технічний стан, рівень можливих пошкоджень і підготувати відповідний «звіт» для фсб.

Наступна його «поїздка» була до Львівщини, де він намагався встановити місцезнаходження об’єктів критичної інфраструктури.

Отриману інформацію він  повинен був переправити ворогу у вигляді електронних координат та фотоматеріалів з прив’язкою до місцевості. Розвідувальна інформація потрібна була ворогу для підготовки і проведення серії прицільних ракетних ударів по території регіону.

Контррозвідники СБУ викрили російського агента, поетапно задокументували його злочинні дії і затримали на спробі передачі агресору закритих відомостей.

Під час обшуку у затриманого виявлено мобільний телефон із доказами листування з ворогом та символіку комуністичного тоталітарного режиму.

На підставі зібраних матеріалів слідчі Служби безпеки повідомили чоловіку про підозру за:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 2, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.

Зараз суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Раніше спецслужби затримали електромонтерку, яка передавала ворогу дані про відновлення електропостачання

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також