На Львівщині змії покусали двох дітей (ФОТО)

Біля церкви та неподалік власного дому…

Фото ілюстративне з відкритих джерел

На Львівщині від укусів змій постраждали двоє дітей, повідомляє Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Як зазначається у повідомленні, від укусів змії тут лікують двох підлітків із Львівщини.  Цьогоріч уже четверо дітей до 18 років звернулись до Центру після укусу плазунів.

17-річний мешканець Яворівського району зазнав нападу плазуна неподалік власного дому - йшов на пасовище, коли змія вискочила із трави і вкусила у ногу. Спочатку розгубився, бо досі у їхньому селі таких випадків не траплялось. Вдома батьки викликали швидку, навіть виїхали назустріч медикам автівкою.

«Потрібно було діяти швидко, адже у хлопця розвинулась важка анафілактична реакція - з'явились набряки дихальних шляхів, повік, блювання. У швидкій хлопцю ввели адреналін, і це врятувало йому життя», - розповів лікар-анестезіолог Центру Максим Ковальов.

13-річного Юліана зі Стрийщини змія вкусила у руку. Хлопчик сперся рукою на лавку поблизу церкви, не помітивши плазуна. Підліток відкинув її і побіг до батьків. Мама Юліана фельдшер, тож чітко знала, як діяти - знерухомити кінцівку, обробити рану проточною водою чи антисептиком, накласти лід і звернутись за спеціалізованою медичною допомогою.

Старшого брата Юліана кілька років тому також лікували від зміїного укусу. Мама хлопців каже, що у їхньому районі це часто трапляється, а цього року уже кілька людей звертались до неї після укусів змій.

Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Читайте також: кияни у пральній машинці виявили змію.

Максим Ковальов розповів, що уже четверо дітей отримували медичну допомогу у Центрі після зміїних укусів - усі перебували у стані легкої та середньої важкості. Загалом до 20 пацієнтів з такими проблемами щорічно звертається до наших фахівців.

varta1.com.ua: Новини

Ксенія Бурченко