На Львівщині судитимуть ексмитника за псевдоогляд мікроавтобуса з контрабандою

Львів

Через дії інспектора пунктів пропуску державний бюджет недоотримав понад 300 тисяч гривень

Прокурори Львівської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього державного інспектора митного поста «Угринів» Львівської митниці. Його звинувачують у службовому підробленні та зловживанні службовим становищем.

Слідство встановило, що у вересні 2023 року до міжнародного пункту пропуску «червоним коридором» прибув мікроавтобус Renault. Автоматична система митниці виявила ризик контрабанди, тому інспектор був зобов'язаний опитати водія, викликати співробітників відділу боротьби з контрабандою та провести реальний огляд авто.

Натомість митник імітував перевірку, умисно приховав наявність товару, поставив печатку на талон та дозволив водію безперешкодно виїхати з зони митного контролю.

До України незаконно ввезли понад 5 000 пачок кави різних торгових марок та державний бюджет недоотримав понад 300 000 грн митних платежів.

Викрити схему вдалося завдяки міжнародній правовій допомозі. Оскільки мікроавтобус прямував із Польщі, українські правоохоронці звернулися до польських колег. Протягом 2025–2026 років від них надійшли офіційні документи, які зафіксували реальний обсяг вантажу під час оформлення на польській стороні. Це стало підставою для оголошення підозри ексмитнику в червні 2026 року.

Колишньому службовцю інкримінують ч. 1 ст. 364 (Зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України. У ході досудового розслідування, яке проводило Територіальне управління ДБР у місті Львові, завдані державі збитки були повністю відшкодовані.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Європейська країна може депортувати українців мобілізаційного віку, які не мають підстав для тимчасового захисту
  2. У столиці готуються до найгіршого: київська влада складає списки на переселення
  3. У Львові через вибух акумулятора горіла квартира
  4. У центрі Львова викрили родинний «бізнес» з утримання місць розпусти
  5. У більшості українських прокурорів з інвалідністю після перевірки діагноз не підтвердився - дані прокуратури

Найчитаніше

  1. У Львові сталося вбивство
  2. На блокпосту Львівщини правоохоронці затримали офіцера Національної гвардії
  3. Увага! У Львові безвісти зникла дівчина
  4. Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
  5. У Львові СБУ затримала гендиректора та завідувачку відділення стоматологічної поліклініки комунального некомерційного підприємства ЛМР