На Львівщині, через неправильне лікування, помер дворічний малюк. Лікарі помилки не визнають

mark
mark

Однорічний Марко Печар зі Стрийського району помер внаслідок рідкісної хворобисиндрому Кавасакі. Мама дитиниЮлія Печар звинувачує місцевих педіатрів у халатності та непрофесійності. Каже, що лікарі не звертали увагу на прояви цієї хвороби, не змогли її діагностувати і вчасно призначити адекватне лікування, інформує «ZAXID.net».

Два тижні хлопчика з високою температурою лікували від ГРЗ та фарингіту, незважаючи на те, що це лікування не давало ефекту. Коли ж на вимогу батьків дитину скерували у «чорнобильську лікарню» до Львова, було надто пізно.

18 лютого цього року, у Марка різко підвищилась температура до 38,2 градуса, відтак батьки одразу поїхали у поліклініку Стрийської ЦРЛ. Оскільки їхня дитячий педіатр була у відпустці, потрапили на прийом до іншого лікаря Василя Бунька. Він призначив протизастудні ліки й амбулаторне лікування.

Однак лікування вдома не давало результатіву дитини була стабільно висока температура 38–39 градусів за Цельсієм. Тому батьки звернулися у стаціонарне, до педіатра Марії Коцини, яка діагностувала ГРЗ, фарингіт, гіпертермію і скерувала на лікування у денний стаціонар. У хлопчика вже з’явилися нові симптоми, як з’ясувалося згодом, це були ознаки синдрому Кавасакі (уражає коронарні судини з можливим утворенням аневризм, тромбозів та розривів судинної стінки).

«На 5–6 день були виражені ознаки хвороби: збільшені лімфовузли, малинові губи і язик, висип у паховій зоні, червона слизова оболонка очей, набряки долонь,розповідає Юлія Печар.Ми на той момент не знали, що це таке. Але ми це все показували лікарці. На що вона сказала, що під час ГРЗ можуть бути такі ознаки, що це фізіологічні собливості дитини. Вона на це не звернула увагу. Ми продовжували лікувати фарингіт».

Лише через два тижні, 3 березня, хворого Марка Печара скерували до Львова на консультацію до гематолога у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. Як тільки батьки привезли дитину у ЗУСДМЦ, хлопчика одразу госпіталізували через критичні аналізи. У лікарні провели повне діагностичне обстеженняУЗД внутрішніх органів, серця, суглобів, лімфатичних вузлів, ЕКГ серця, рентген. Лікарі негайно призначили лікування відповідно протоколу хвороби Кавасакіімуноглобулін та аспірин, але вже було запізно. За висновком паталогоанатома було підтверджено діагноз «хвороба Кавасакі, розрив аневризми коронарних артерій».

Тепер мама звинувачує у смерті дитини стрийських педіатрів, зокрема, Марію Коцину, яка вже фігурує в кримінальному провадженні через смерть іншої дитини. Це справа понад трирічної давності, однак рішення суду у ній наразі немає. Спершу Юлія Печар з чоловіком звернулися зі скаргою на халатність лікарів у Стрийську ЦРЛ. Лише через два місяці після подання скарги9 липняу районній лікарні відбулася медична рада, на якій розглянули випадок смерті дитини.

Мама дитини вже звернулася до правоохоронців та готує скаргу на дії стрийських педіатрів у департамент охорони здоров’я ЛОДА. Жінка каже, що після смерті сина у Львові загадковим чином зникла його медична книжка. Однак Юлія Печар під час лікування фотографувала результати аналізів малого і записи лікарки Марії Коцини, тому сподівається, що це стане доказом у справі смерті її сина. 20 липня стрийська прокуратура відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 140 ККУ (неналежне виконання професійних обов’язків лікарями).

Стрийські лікарі своєї провини не визнають. Зі слів директора Стрийської ЦРЛ Олексія Ігнатова, «синдром Кавасакірідкісна і складна хвороба і не кожен педіатр стикається з нею у своїй практиці».

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, куди стрийські лікарі скерували Марка Печара і де він помер, відмовилися коментувати історію хвороби дитини, посилаючись на лікарську таємницю.

Заступниця директора з медичної частини ЗУСДМЦ Олена Козлова розповіла журналістам, що синдром Кавасакі справді рідкісна хворобатрапляється лише кілька випадків на рік. І для встановлення правильного діагнозу вирішальною тут є кваліфікація лікуючого лікаря.

Особливістю цієї хвороби є те, що вона переважно зустрічається у маленьких дітей і супроводжується тривалою гарячкою.

«Має насторожити, якщо є тривала гарячка (7–14 днів), яка не піддається лікуванню. На це доктор має зосередити свою увагуна пошук інших причин, які б могли її спричинити,каже Олена Козлова.Також з’являється почервоніння язика і горла, мінімальний висип, збільшуються лімфатичні вузли. Але ці ознаки характерні і для інших інфекційних хворіб. Саме, якщо гарячка є тривалою і не знаходимо іншої причини, ймовірніше усього, це може бути синдром Кавасакі. Після семи днів потрібно повторно дитину обстежитизробити рентгенівські знімки, ультразвук. Ця хвороба досить рідкісна, тому про неї думається в останню чергу. Але так є. Це хвороба виключення. Якщо ми не знайшли чогось іншого, потрібно подумати про хворобу Кавасакі й активно у цьому плані працювати».

varta1.com.ua: Новини