На Львівщині горіла стародавня церква (відео)
Сьогодні, близько 18 год., у Львіській області загорілася церква. Про це інформує голова ГО «Варта1» Ігор Зінкевич.
Пожежа виникла у церкві села Велика Горожанна.
Довідково з ресурсу Дерев'яні церкви.
Велика п'ятиверха дерев'яна церква стоїть практично посеред Великої Горожанни. Найдавніші згадки про місцеву церкву датовані 1515 роком. Попередня, до сьогоднішньої, дерев'яна святиня походила з 1720 року. У 1797 році при допомозі пана Ігнатія Дульського (він надавав її не з власної волі, а згідно діючих австрійських законів) сільська громада збудувала існуючий дерев'яний храм, який посвятили наступного року.
На надпоріжнику південних дверей є напис червоною фарбою (переклад з «Інскрипції на дерев'яних церквах» В. Слободян): «Та церква збудована: Року Божого = 1798». Описуючи село в середині XIX століття сучасник зазначив: «За ставом піднімалась гора, на якій, поміж густої громади хаток, стирчала церква, що здіймалась майже над цілим селом...». Первісно вона була тризрубна, триверха.
Сьогодні довжелезна чотиризрубна будівля, своїм розміром завдячує розбудованому, ймовірно у 1862 році, бабинцю. Святиню відновлювали у 1922 році. До вівтаря з південної сторони прибудована ризниця, накрита стрімким трисхилим дахом. З вікна ризниці виходить труба, яка під'єднана до металевого димоходу.
https://www.facebook.com/100021957202844/videos/315027575905813/
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- Скасування математики на НМТ викликало скандал в Україні
- З Польщі депортували українця, який виловив відомого варшавського сома
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- Громадянина Німеччини, який приїхав провідати родичів, мобілізували на Буковині - нардеп
- На вʼїзді до Львова підпірна стінка вже наполовину готова
Найчитаніше
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- Знайдено мертвим неповнолітнього, якого місяць розшукували на Рівненщині
- Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим на Курщині
- З російського полону повертаються два воїни зі Львівщини
- У Києві водій влетів у пішохідну зону, багато загиблих
Коментарі