На Львівщині попереджають про небезпеку ураження борщівником Сосновського (ФОТО)

borschivnuk-5348-5660-768x432
borschivnuk-5348-5660-768x432

У придорожніх зонах триває боротьба з борщівником Сосновського. Так, на замовлення «Служби автомобільних доріг» у Львівській області підрядні організації проводять роботи з ліквідації борщівника Сосновського. Про це пише прес-служба «Автодору».

Зокрема, вже третій тиждень поспіль триває боротьба із небезпечною рослиною у смузі відведення автомобільних доріг загального користування державного значення, а саме: М-06 «Київ–Чоп», М-10 «Львів–Краківець», Н-10 «Стрий–Івано-Франківськ–Чернівці–Мамалига», Н-13 «Львів–Самбір–Ужгород», Т-14-01 КПП ««Смільниця»–Старий Самбір», Т-14-24 «Сколе–Славське».

Нагадаємо, що основні шкідливі властивості борщівника Сосновського полягають в тому, що він здатний викликати опіки на шкірі людини.

У разі дотику до рослини або потрапляння його соку на шкіру людина не відчує відразу біль, як, наприклад, при контакті з кропивою. Але вже через кілька годин або навіть діб розпочнеться свербіж і почервоніння уражених ділянок шкіри, а потім з’являться пухирі.

При сильних опіках підвищується температура, починається лихоманка, з’являються  виразки, а після загоєння на їх місці ще 2–3 роки залишаються темні плями. Ураження борщівником посилюється при сонячному світлі.



Але навіть якщо людина доторкнулася до цієї рослини вночі, вже вранці при сонячному світлі будуть з’являтися пухирі. 

Якщо все ж сік борщівника потрапив на шкіру, необхідно відразу промокнути його тканиною і прикрити цю ділянку одягом або пов’язкою. Потім уражені ділянки шкіри необхідно промити великою кількістю води, бажано з додаванням невеликої кількості соди. У разі ураження великої ділянки шкіри, або схильності до алергічних реакцій, краще звернутись до лікаря.

З борщівником Сосновського, який росте при дорогах, боряться працівники дорожньої галузі Львівщини.

Також бур’ян негативно впливає на біорізноманіття. Він доволі агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід, монополізує територію.

Найбільше борщівника на Львівщині зафіксували у чотирьох районах: Турківському, Старосамбірському, Яворівському та Стрийському. У Сколівському, Радехівському та Дрогобицькому районі шкідник також активно розмножується і зайняв уже чималу площу.

З року в рік триває боротьба зі шкідником, та, на жаль, повне знищення цієї рослини — це надзвичайно тривалий процес. Тим не менше, на сьогоднішній день ліквідовано близько 15 га шкідника на узбіччях доріг державного значення.

varta1.com.ua: Новини