На Львівщині запрацює тестова електронна черга на кордоні до кінця року

b299ced343e30cda0075787b113085de
b299ced343e30cda0075787b113085de

До кінця року електронна черга перетину кордонів із Польщею може працювати у тестовому режимі. Про це в інтерв’ю «Tvoemisto.tv» повідомив керівник Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський.

«Я не бачу різниці між електронною реєстрацією для отримання візи та такою ж реєстрацією для перетину кордону. Хто отримував візи до США, чітко знає, що є визначений час, ви самі його вибрали. Я вірю, що все можна цивілізовано спланувати», — каже він.

За словами Маркіяна Мальського, між терміновим платним закордонним паспортом і терміновим платним перетином кордону, як адміністративною послугою, теж немає різниці. У ЛОДА розглядали думку про терміновий платний перетин. 

«Не секрет, що багато людей перетинає кордон попри чергу, що створює, як мінімум, відчуття несправедливості. Це теж є корупційна складова і так не має бути. Я за те, щоби така електронна черга була і можна було планувати свій час. Сьогодні одна із великих ІТ-компаній України погодилася втілити проєкт в життя. Є вже напрацьована презентація. Сподіваюся, що до кінця року в нас вже буде тестовий режим», — додає очільник ЛОДА.

Із боку адміністрації цим займається департамент міжнародної технічної допомоги і міжнародного співробітництва. Саме департамент і ІТ-компанія розробляють план.

Окрім цього, за словами Маркіяна Мальського, ця система не зможе поіноцінно запрацювати, якщо її не синхронізують із польською стороною.

Однак, у ЛОДА хочуть показати вже готовий варіант того, як все працює, після чого його презентують Польщі.