На Одещині мобілізованого депутата міськради заарештували за непокору наказу в умовах воєнного стану
І це не єдиний відмовник серед можновладців
![](/uploads/media/07/00/070031dc0e7860623c6be4576db1de00_w1280.jpg)
Групу військовослужбовців одного з підрозділів територіальної оборони Одеської області притягують до кримінальної відповідальності за непокору наказу в умовах воєнного стану (частина 4 ст. 402 КК України).
Як з'ясувала «Думская», серед них - депутат Роздільнянської міськради від забороненої ОПЗЖ, голова бюджетної комісії зборів Володимир Нестєров.
Колишнього керівника і бенефіціара компанії «Нест-груп», співзасновника громадської організації «Край» мобілізували в лютому 2022 року і призначили на посаду командира стрілецького відділення у званні «старший сержант».
21 лютого 2023 року підрозділ, у якому проходив службу Нестєров, отримав наказ виїхати на своєму транспорті в район виконання бойових завдань на сході України. Військовослужбовці робити це відмовилися, і ними зайнялися військові контррозвідники та слідчі ДБР.
25 лютого Київський районний суд Одеси обрав «відмовникам» запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У більшості є можливість вийти на свободу під грошову заставу (Нестєрову потрібно внести 214 тис. 720 грн), декого відправлено в СІЗО без альтернативи.
Затримання «тероборонівців» і обрання їм запобіжного заходу супроводжувалося акціями протесту родичів. Були навіть спроби блокувати виїзд із пункту дислокації підрозділу.
«У них рік не було практично ніякої підготовки, кілька разів стріляли — і все, — обурюється дружина фігуранта справи Н. - Який фронт? Так робити не можна».
Втім, наскільки відомо, роздільнянська ТрО, як і багато інших подібних формувань, створених у регіоні в гарячці перших днів вторгнення, особливо й не прагнула вчитися.
«Нехороші чутки про роздільнянську територіальну оборону ходять уже понад рік, — розповів нам офіцер оперативного командування «Південь», який побажав залишитися невідомим. — Так, від самого початку говорили, що її сформували «для своїх», щоб влаштувати підприємців і чиновників, які бажають і форму одягти, продемонструвавши свій патріотизм, і на фронт при цьому не потрапити. Там навіть якась дама з керівництва райради числиться. А військова діяльність звелася до стояння на блокпостах, збору волонтерської допомоги та піару в соцмережах і ЗМІ».
Крім того, за неперевіреною поки що інформацією, окремі добровольці, використовуючи своє службове становище та отриману зброю, розв'язували особисті та бізнес-питання — за повного потурання з боку командування ТрО області.
Військовослужбовець підрозділу зараз притягається до кримінальної відповідальності за розстріл чотирьох громадян Азербайджану, які в перші дні повномасштабної війни намагалися виїхати до Молдови. Трагедія сталася в ніч на 27 лютого 2022 року біля прикордонного пункту пропуску в селі Кучурган.
Підозрюваний у справі лише один, хоча він діяв у складі патруля ТрО (військові плюс поліція). Фігурант стверджує: він думав, що стріляє в російську дрг, однак у слідства є підстави вважати, що мотив злочину був іншим. І велика війна з притаманною їй плутаниною стала просто зручним приводом.
«Так, це поодинокі випадки, але вони кидають тінь на всі війська територіальної оборони України, — впевнений ще один наш співрозмовник зі Збройних сил. — У країні війна, військовий підрозділ рік існує, зарплату з надбавками отримує, але вчитися не хоче, а коли приходить наказ виїхати — влаштовує бунт. Про окремі кримінальні ексцеси навіть говорити не хочеться. Неприємна історія. Особливо яскраво це відчувається на контрасті з іншими підрозділами територіальної оборони, які до виконання бойових завдань старанно готувалися, а зараз виконують завдання на передовій, зокрема в найгарячіших місцях».
![](/uploads/media/33/fy/33fyz967404bdf3c8687491cf7fyza51_w640.jpg)
Увага! В Україні оголошено повітряну тривогу
Всі в укриття!
![](/uploads/media/46/c3/46c3432e7b23b0e3b6c6f223be69a3be_w640.jpg)
Повітряна тривога: в Україні існує загроза ракетних ударів
Всі в укриття!
![](/uploads/media/17/7a/177aaac1a00c3ac65d2c723d44db7eaa_w640.jpg)
Увага! Тривога! В Україні існує загроза ракетних ударів
Всі в укриття!