На Рівненщині у листопаді з’явилося аномально багато їстівних грибів великих розмірів (ФОТО, ВІДЕО)

Для місцевих мешканців сезон грибів у розпалі

ілюстрація: Андрій Агеєнко/фб

У листопаді 2023 року на Рівненщині триває сезон грибів, у лісах можна знайти опеньки, красноголовці, польські та білі гриби. Велика врожайність наприкінці осені пов'язана із теплою та вологою погодою, яка зберігається по всій Україні, а також зі змінами клімату.

Про це Суспільному розповів кандидат біологічних наук Віталій Володимирець.

Зі слів науковця, у середині листопада ростуть гриби великих розмірів, це пов'язано із кліматичними змінами.

скриншот відео/Суспільне

«Ці аномалії ми спостерігаємо не один рік. Вони пов'язані із кліматичними змінами, які зараз відбуваються по всьому світу, в тому числі й на території України. Гриби — це такі організми, які досить неоднозначно можуть реагувати на такі погодні зміни».

Одні з найголовніших факторів, які сприяють росту грибів — вологість та температура.

«В попередні місяці було доволі сухо. Зараз в нас вологість, як на цей, час доволі висока, особливо в нічний час, і температура більш-менш сприятлива. Ці умови якраз сприяють росту грибів. Тим більше, що запас речовин для росту в них є, він не був використаний в кінці літа й на початку осені через нестачу вологи», — зазначив Віталій Володимирець.

Читайте також: на Львівщині знайшли грибника, який день тому заблукав у лісі на Тернопільщині.

Продавчиня Надія збирає гриби в лісі поблизу села Кривичі Рівненського району — маслюки, опеньки, польські та білі гриби. Їх вона продає на центральному ринку у Рівному. Жінка розповіла, що таку кількість грибів в останньому місяці осені не бачила давно:

«Я все життя збираю гриби, тільки не тут, а на Житомирщині збирала. Переїхала на Рівненщину до дочки та й збираємо тут, щоб час не гаяти, нащо сидіти в тій квартирі. Ми бізнесом займаємось, якраз сезонна робота».

скриншот ФБ

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також