на росії озвучили сім вимог щодо участі в «зерновій угоді»

Їх озвучив перший заступник постійного представника РФ

Росія готова повернутися до зернової угоди, проте для цього західним країнам потрібно виконати сім її вимог. Про це заявив у п'ятницю на засіданні Ради Безпеки ООН перший заступник постійного представника РФ під час всесвітньої організації Дмитро Полянський.

«Ми не проти зернової угоди як такої, тим більше враховуючи її значення для глобального ринку продовольства, для багатьох держав світу, і готові розглянути можливість повернутися до неї, але лише за однієї умови - якщо будуть у повному обсязі враховані, а головне, реалізовані всі без винятку раніше узгоджені принципи участі Росії в цій угоді», - сказав він.

"Перше - це реальний, а не умоглядний вихід з-під санкцій поставок російського зерна і добрив на світові ринки. Друге - повинні бути зняті всі перешкоди для російських банків і фінансових інститутів, які обслуговують постачання продовольства і добрив” - сказав Полянський.

"Третє - повинні бути відновлені постачання в Росію запчастин і комплектуючих для сільгосптехніки і галузі виробництва добрив. Вартість імпортних запчастин і обладнання для наших виробників в цілому зросла на 40%, від витрат при фінансових транзаціях - порядку на 10%." - додав він.

"Четверте — мають бути вирішені всі питання з фрахтом суден та страхуванням російських експортних постачань продовольства, забезпечено всю логістику продовольчих постачань. Зростання вартості фрахту морських суден для перевезення вантажів та вартість міжнародних фінансових розрахунків та інших транзакцій призвели до втрати рентабельності постачання вдвічі.

П'яте — мають бути забезпечені безперешкодні умови для розширення постачання російських добрив, сировини для їх виробництва, зокрема має бути відновлено роботу аміакопроводу Тольятті — Одеса.

Шосте - мають бути розблоковані російські активи, пов'язані із сільгоспгалуззю" - уточнив Полянський.

Читайте також: розвідка США підтвердила, що росія перемістила ядерну зброю до білорусі

"Нарешті, сьоме — відновлення початкового гуманітарного характеру зернової угоди. Вона повинна працювати в інтересах країн, які потребують, а не робити багаті країни ще багатшими. Як тільки всі ці умови будуть виконані, ми негайно повернемося в зернову угоду. Саме їх виконання стане внеском західних держав у забезпечення міжнародної продовольчої безпеки", — пообіцяв він.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також