На росії помер український в’язень, якого звинувачували у «шпигунстві»

Віктор Демченко перед арештом проживав на території тимчасово окупованої Донецької області

ФОТО: ілюстративне

У російській федерації помер 71-річний громадянин України Віктор Демченко, якого утримували в СІЗО Ростовської області за обвинуваченням у «шпигунстві» та «участі в терористичній спільноті». Про це повідомили в російській правозахисній організації “Меморіал” з посиланням на інформацію про припинення справи через смерть обвинуваченого, яка з'явилася в картотеці на сайті суду.

 “Про фігуранта справи і саме звинувачення відомо дуже мало — Демченко народився 1952 року в місті Моспине, де він і проживав. Від 2014 року це місто контролюється так званою “ДНР”. Чи має він близьких родичів і на якій території — невідомо”, - йдеться у повідомленні.

У правозахисній організації, діяльність якої віднедавна заборонена у РФ, українця звинувачували за статтями про “шпигунство” (276 КК РФ), “участь у терористичній організації” (частина 2 статті 205.4 КК РФ) та “незаконне зберігання зброї чи боєприпасів” (частина 1 статті 222 КК РФ). Справа щодо нього надійшла до Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону наприкінці серпня 2023 року. Усього відбулося сім засідань по суті. 

Читайте також: у НАТО заявили, що потрібно готуватися до конфронтації з росією, яка триватиме десятиліттями

Підсудні за цією категорією справ перебувають у ростовських СІЗО.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також