На сайті-оголошень жінка продаючи взуття залишилась без 45 тисяч гривень

37456985
37456985

Мешканку обласного центру Тернопільщини чоловік обікрав на солідну суму коштів, привласнивши гроші з її банківського рахунку. За даним фактом працівники Тернопільського РУП розпочали досудове розслідування. Про це інформують у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

Потерпіла розповіла поліцейським, що розмістила на сайті-оголошень допис про продаж взуття. До неї зателефонував чоловік та одразу повідомив, що охоче придбає товар. Після цього він скинув жінці посилання оформлення покупки. Однак як тільки тернополянка ввела дані електронного гаманця з її рахунку зникло понад 45 тисяч гривень. За допомогою вона звернулася до правоохоронців.

Відомості про подію поліцейські внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

Працівники поліції наголошують, що передплата — це в більшості випадків без гарантій. Можна сказати, що це банальне видурювання коштів з клієнтів, тому що після грошового переказу компанії просто зникають з радарів і не виходять на зв’язок. Цей варіант використовують переважно магазини в соціальних мережах.

У поліції дають декілька простих порад, які допоможуть не попастися на гачок аферистів і зроблять ваші покупки у мережі безпечним:


завжди перевіряйте адресу сайту, адже на відміну від інтерфейсу її неможливо підробити;
•    нікому не передавайте дані для входу в акаунт і не заходьте туди з чужих гаджетів, особливо якщо до профілю прив’язана банківська карта;
•    не розголошуйте дані картки. Насамперед це стосується номера, терміну дії, CVC2/CVV2. А ще краще — зробіть віртуальну картку: таку послугу надають практично всі банки;
•    не здійснюйте оплату в обхід системи. Якщо сайт пропонує здійснити онлайн-оплату через банківські сервіси, а продавець наполягає на переказі грошей на картку, це одна з ознак шахрайства;
•    зберігайте всі документи, надані продавцем (фіскальні чеки, гарантійні талони, транспортні накладні), а також електронне листування. У разі виникнення непорозумінь вони стануть вашим підтвердженням здійснення покупки;
•    читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.

varta1.com.ua: Новини