На території Польщі правоохоронці затримали журналістів з Волині, які знімали торгівлю країни з Росією
Поліцейські депортували українських журналістів, попередньо видаливши відзнятий ними матеріал
Польські правоохоронці на території Польщі затримали двох журналістів з Волині. Вони готували матеріал про торгівлю між Польщею та РФ та фіксували перетин вантажним транспортом польсько-російського кордону у районі Калінінградської області РФ, інформує «Оbozrevatel».
«Редактора Юрія Конкевича та відеооператора Олександра Пілюка затримали 7 березня під час фіксації перетину кордону вантажними автомобілями між Калінінградською областю РФ та Республікою Польща. Станом на вечір 9 березня прикордонники привезли журналістів на пункт пропуску »Дорогуськ-Ягодин«. Редакція Район.in.ua звертається до органів державної влади України та Польщі з проханням належно відреагувати на цей інцидент», – зазначено у повідомленні видання.
Затримані журналісти виконували редакційне завдання: досліджували тему вантажних перевезень між Польщею та Росією. До Польщі вони прибули, аби оцінити вантажопотік і з'ясувати, який транспорт використовується для перетину кордону – польський чи російський. Також журналісти планували поспілкуватися з очевидцями та експертами для оцінки масштабів такої торгівлі.
Цікаво, що, судячи з того, що побачили журналісти на кордоні з Калінінградською областю, польських «фермерів», які блокують пункти пропуску між Польщею та Україною, заявляючи, що українські товари порушують їхні інтереси, торгівля з РФ геть не бентежить.
«Район.Закордон» поїхав на північ Польщі, до кордону з Калінінградською областю РФ, щоб побачити, як через Польщу у Європу досі йдуть газ та зерно з Росії. Жодного блокпоста польських фермерів там ми не зустріли, натомість побачили вагони РЖД – Руской железной дорогі", – зазначив один з журналістів, Юрій Конкевич.
А невдовзі українським журналістам довелося припинити розслідування. Як розповіли у «Район.ін.юа», близько 13 години дня 7 березня у польському місті Бранєво Конкевича та Пілюка затримали польські поліцейські. Силовиків, згадують затримані, було 5 чи 6.
Польські правоохоронці після затримання відібрали особисте майно журналістів: два смартфони, два фотоапарати, особистий MacBook, карти пам’яті, мікрофони, павербанки й навіть селфі-палиці.
«Польська поліція затримала нас та вилучила майно, не повідомила консула, не дала можливості зателефонувати до України, а Агенція внутрішньої безпеки назвала особами, які загрожують національній безпеці Польщі, та видворила», – розповів Конкевич.
Крім того, працівники поліції обшукали автомобіль без згоди журналістів. З рюкзака, який був в автомобілі, вилучили редакційний ноутбук, три мікрофони, навушники, обладнання для світла та інші особисті речі.
Більшість зафіксованих доказів – фото та відео – працівники польської поліції, стверджують депортовані журналісти, видалили на місці затримання.
«Причиною затримання працівники поліції назвали те, що журналісти занадто довго фотографували критичну інфраструктуру, а саме – російські вагони скрапленого газу», – зазначили у виданні, де працюють затримані.
Там також додали, що польські поліцейські нічим не пояснили те, що не дозволили затриманим журналістам зв'язатися ані з консулом, ані з редакцією, ані з родичами.
Читайте також: польські поліцейські затримали журналістів «УП», які знімали сюжет про торгівлю з рф.
«Редакція зараз самотужки розпочала процес оскарження депортації, яка забороняє нашим журналістам відвідувати країни Шенгенської зони упродовж 5 років. Але ми звертаємося до міжнародних журналістських організацій за підтримкою, адже така реакція польських правоохоронців загрожує свободі слова не тільки щодо українських журналістів. Також ми вимагаємо повернути майно, яке є коштовним й становить матеріальну цінність», – заявив директор інформагенства Ігор Денисевич.
varta1.com.ua: Новини
До України йде похолодання з Арктики
В Україну вихідними завітає нова свіжа повітряна маса арктичного походження
На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу
Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- У Раді пропонують "ускладнити життя" ухилянтам
- У The Telegraph вважають, що Трамп може вийти з мирного процесу
- Зеленський дав обнадійливу заяву щодо закінчення війни
- У ТЦК пояснили, коли військового звільнять від відповідальності за СЗЧ
- Учасниця двох Олімпіад з України прийняла російське громадянство
Найчитаніше
- На Львівщині затримано голову сільської ради зі спільником
- Поліція повідомила деталі вбивства військового ТЦК у Львові
- Сімейний "бізнес": На Волині батько з двома синами незаконно вирощували та обробляли тютюн на 11 млн грн
- У Львові чоловік вбив військослужбовця ТЦК
- Смертельна ДТП під Городком: Водій BMW X5 під час обгону спричинив масову аварію, загинув 33-річний чоловік
Коментарі