На Тернопільщині група осіб оформляла "липові" інвалідності для учасників АТО

WhatsApp-Image-2019-10-22-at-19.05
WhatsApp-Image-2019-10-22-at-19.05

Двоє мешканців Тернополя підшуковували учасників АТО і пропонували їм оформити інвалідність за станом здоров’я. Бажаючі знаходилися, адже це давало можливість їм щомісяця отримувати пенсійні виплати по третій групі інвалідності. Про це розповів начальник відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Юрій Барабан.

Зловмисники оформляли «липову» інвалідність для учасників АТО та привласнювали їхні соціальні виплати. Підприємливих шахраїв викрили працівники  Управління СБУ в  області спільно з прокуратурою міста Тернополя та співробітниками відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління (детективів) ГУНП в Тернопільській області.

Аферисти увесь паперовий процес брали на себе. Від учасників АТО брали нотаріальну довіреність, щоб мати змогу здійснювати правочини від їх імені. Зацікавлені громадяни довіряли зловмисникам та діяли за їхніми вказівками: збирали необхідні документи, відкривали банківські рахунки та передавали аферистам.


Готовий пакет документів шахраї пересилали своєму спільнику в Київ, який там через медзаклади оформляв довідки з липовими діагнозами. З підробленими документами учасники АТО проходили у Тернополі медико-соціальну експертну комісію для встановлення інвалідності.


"Після надання інвалідності третьої групи, дані особи мали б отримувати одноразову грошову допомогу в розмірі понад 400 тисяч гривень та щомісячну пенсію. Проте одноразові виплати осідали у кишенях шахраїв, адже учасники АТО під час оформлення документів передали їм реквізити своїх банківських рахунків і доступ до них. Люди навіть не здогадувалися, які суми надходили на їхні «електронні гаманці»", — розповіли у відділі комунікації поліції Тернопільщини.


Наразі, відомо про 15 осіб, які незаконним способом оформили інвалідність, а їхні виплати присвоїли собі аферисти. Під час обшуків у зловмисників вилучили гроші, документи, засоби зв’язку, банківські картки.


Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано частиною 3 статті 190 ККУ — шахрайство, вчинене у великих розмірах. Санкція статті передбачає  позбавлення волі на термін від трьох до восьми років. Триває досудове розслідування.