На Тернопільщині люди влаштували блокпости, щоб не допустити приїзду евакуйованих з Китаю

1582022249-2427
1582022249-2427

На Тернопільщині місцеві мешканці облаштували на дорозі цілодобові блокпости, щоб не допустити ймовірного приїзду на карантин до санаторію «Медобори» українців, яких планують евакуювати з Китаю, через спалах коронавірусу.

Як повідомили «УНІАН» у секторі комунікацій Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, блокпости облаштували на під’їзді до села Конопківка, поруч з Микулинцями, Теребовлянського району, де розташований санаторій «Медобори».На них чергують орієнтовно 15 осіб. Поруч з ними перебувають працівники поліції з метою забезпечення охорони порядку.

Окрім того, сьогодні вранці, у Микулинцях, на центральному майдані відбувся мітинг. За даними поліції, на ньому зібралося орієнтовно 300 осіб. Присутні висловилися категорично проти того, щоб групу українців з Китаю привезли на карантин в санаторій «Медобори», мотивуючи це тим, що заклад не пристосований для таких цілей.

Інформацію про те, що саме в цей санаторій привезуть групу на карантин, вчора почали поширювати місцеві ЗМІ. У Тернопільській облдержадміністрації не змогли надати жодної конкретної інформації, вони даний намір не підтвердили, але й чітко не спростували. За словами місцевих мешканців, напередодні в санаторій вже приїжджали представники контролюючих служб, аби перевірити, наскільки він готовий до прийому на карантин українців, яких евакуюють з Китаю.

Учора, 17 лютого, міський голова Тернополя Сергій Надал оприлюднив офіційне звернення до голови Тернопільської ОДА Ігора Сопеля та голови облради Віктора Овчарука, у якому закликав запобігти можливому розміщенню в санаторії «Медобори» українців, яких мають евакуювати з Китаю.

У свою чергу, Сопель відповів, що офіційного підтвердження наміру привезти на Тернопільщину евакуйованих з Китаю українців немає. Очікується, що літак з українцями, яких мають евакуювати з китайського міста Ухань, де зафіксовано спалах коронавірусу, прилетить до України 20 лютого.