На Тернопільщині помітили червонокнижного дикого кота (фотофакт)

кіт
кіт

У природному заповіднику «Медобори», що на Тернопільщині, науковці вперше зафіксували появу лісового кота, який занесений до Червоної книги України.

Про це повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Сучасний ареал кота лісового в Україні охоплює Карпатський регіон, а також окремі райони Вінницької, Кіровоградської та Одеської областей. Тварини ведуть одиночний, переважно присмерковий та нічний спосіб життя», — розповіла головний фахівець з екологічної освіти природного заповідника «Медобори» Оксана Мурська.

За словами вченої, тварину вдалося зафіксувати з допомогою фотопастки (спеціального цифрового фотоапарату, який реагує на рух — ред.), встановленої на заповідній території. Об’єктив камери «зловив» кота 18 грудня, о 1:00 год. ночі.

Зазначимо, що дикий кіт (Felis Silvestris) поширений на Західній Україні в Карпатах та на захід від Карпат та плавнів Дністра, у Молдові, на Кавказі та Закавказзі. Живе переважно в широколистяних та мішаних лісах, в заростях кущів та очерету вздовж берегів рік.

Зовні дуже схожий на звичайних дворових котів, лише трошки більший. Хутряний покрив досить густий і пишний, особливо взимку, через що лісовий кіт виглядає помітно більшим, ніж домашній.