На українців очікує різка зміна погоди

Лютий розпочнеться відносно теплою погодою, проте атмосферні фронти принесуть дощі та мокрий сніг

підсніжники весна
Ілюстрація: Nataliya Vovchko / ФБ

До кінця січня в Україні збережеться погода без різких коливань, але все зміниться з початком лютого. Про це розказала синоптик Українського гідрометцентру Наталія Птуха, інформує УНІАН.

За її даними, вже ввечері 1 лютого, а також впродовж 2 лютого пройде мокрий сніг, подекуди з дощем. Лише на півдні країни буде сухо.

«А ось 3 лютого очікуються більш активні атмосферні фронти. У цей час над країнами Балтії навіть буде утворюватися циклон. Відповідно, вночі в західних, північних, місцями в центральних областях, а вдень вже по всій території України помірний мокрий сніг та дощ», - повідомила синоптик.

За її прогнозом, температура буде в межах -3…+3, а вдень - до +6.

«Тобто »плюсові« значення залишаються у південних, а 3 числа і в західних областях взагалі +3…+9», - повідомила Наталія Птуха.

За її даними, також на тлі надходження атмосферних фронтів посилиться вітер, а починаючи з четверга буде більше хмарності.

В неділю 4 лютого ще можливі залишкові процеси, тож можуть бути невеликі опади, але загалом вже буде поступово прояснюватися.

Середньомісячна температура повітря, за даними Наталії Птухи, передбачається в межах від -4 до +2.

«Якщо говорити про першу декаду, то, все ж таки, буде переважати західний переніс повітря, і будуть час від часу надходити атмосферні фронти з опадами. Але температурні показники, ось як у перші дні лютого, підвищуватимуться, і »плюси« переважатимуть як у денні, так і в нічні години», - каже синоптик.

Як пише синоптик Наталка Діденко, «січень дарує нам чудове сонячне завершення - передає привіт лютому і каже, щоб той не дуже затримувався із морозом чи снігом. Тому й 30, і 31-го січня місяць своїм прикладом показує, що можна спокійно зберегти зимову гідність, підморожуючи вночі, а вдень давати надію на вже й не таку далеку весну».

Найближчої ночі очікується в Україні -3-8 градусів, завтра вдень +2+7 градусів.

Опадів не буде ніде - антициклон. Проте починаючи з північних областей побільшає хмар.

Лютий розпочнеться відносно теплою погодою, проте через Україну почнуть переміщуватися атмосферні фронти, які принесуть дощі та мокрий сніг. А також посилення вітру.

«Відповідно, зміна погоди може повпливати на самопочуття - врахуйте це і уважно стежте за уточненими прогнозами», зазначає синоптик.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий