На Волині суд засудив «свідка Ієгови», який категорично відмовився від мобілізації

Його переконання не дозволяють брати до рук зброю

У Волинській області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації, заявивши, що він є «свідком Ієгови». Про це йдеться у вироку Іваничівського районного суду Волинської області. 

Чоловіка визнали придатним до служби в армії та у червні 2023 року йому вручили повістку, проте він категорично відмовився від мобілізації. 

На суді чоловік зазначив, що від дитинства є релігійною людиною та відвідує зібрання «теократичної» організації «Свідки Ієгови» і його переконання не дозволяють брати до рук зброю. Він також зазначив, що від початку повномасштабної війни не ходив на зібрання цієї релігійної організації та додав, що вона не зареєстрована на території України.

На суді свідок підтвердила, що є така організація, але вона справді не зареєстрована на території України. 

Суд зробив запит до релігійної організації «Релігійний центр Свідків Єгови в Україні», де повідомили, що підсудний не є членом їхньої організації. 

У матеріалах справи йдеться, що «чоловік є придатним до проходження військової служби, жодних підстав для звільнення від проходження служби під час мобілізації не має, однак він з особистих міркувань відмовився від призову на військову службу». 

У матеріалах справи йдеться також: «обставини, що пом`якшують покарання обвинуваченому відповідно до ст. 66 КК України, суд враховує позитивні характеристики з місця роботи та проживання, та знаходження на утриманні трьох дітей». Там уточнили, що у чоловіка є троє дітей, двоє з яких неповнолітні, одна дитина у віці 17 років, інша - у віці один рік і чотири місяці.

Читайте також: українські прикордонники затримали «батюшок» у рясах, яким казначей з Лаври пообіцяв втечу за кордон (ФОТО)

Суд визнав чоловіка винним за ст. 336 КК України та засудив його до 3 років позбавлення волі.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також