На Волині археологи знайшли унікальну давньоруську прикрасу (ФОТО)

Археологи виявили повний комплект давньоруської прикраси з майже 300 намистин, датований XII-XIII століттями.

Під час археологічних досліджень у місті Володимир на Волині знайшли скляне намисто княжої доби. Про це повідомив директор адміністрації державного історико-культурного заповідника у Луцьку Віктор Баюк.

Прикрасу виявили в одному з об’єктів у межах Окольного міста ХІІ-ХІІІ століть. Як зазначає Віктор Баюк, прикраса доволі добре збереглась

"Комплекс складається із 288 округлих намистинок жовто-бурштинового та 1 ніжно-блакитного кольору діаметрами 0,4-0,6 сантиметра із округлими наскрізними отворами для нанизування. Всього знайдено комплектно нитку у 289 намистинок загальною довжиною 120 сантиметрів та загальною вагою у 103 грами", – розповів Віктор Баюк.


Прикрасу планують дослідити науковці. Після цього її планують передати до Володимирського історичного музею для експонування.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. росія може завдати масованого удару на Різдво, - Зеленський
  2. В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
  3. Зеленський привітав українців зі святами та озвучив "побажання" путіну
  4. росія відхилила україснький мирний план з 20 пунктів, - Bloomberg
  5. Українцям з 2026 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 33 роки офіційного стажу

Найчитаніше

  1. В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
  2. Пішов з життя легендарний ведучий львівського телебачення Петро Остапишин
  3. Стало відомо про загибель молодого десантника з Львівщини: 26 грудня «на щиті» повертається воїн Володимир Олексин
  4. У Верховній Раді хочуть обмежити «можливості для ухиляння» від служби студентам-чоловікам
  5. Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який з червня вважався безвісти зниклим