На Яворівському полігоні для розвідників створили унікальну смугу перешкод (фото)

dva-3
dva-3

У навчальному центрі Національної Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, впродовж року, збудовано сучасну «Смугу перешкод підрозділів розвідки». Про це повідомляє «Армія.Інформ».

За оцінками іноземних експертів, що постійно перебувають на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, ця смуга є однієї з найдовших і складніших у східній та центральній Європі, аналогів якій немає в європейських арміях. Її створювали на основі вимог наших розвідників, які пройшли гарт АТО/ООС.

Розпочинається смуга імітацією десантування «по-штурмовому» з гелікоптера. А далі кожну з перешкод можна модифікувати на розсуд інструктора. Тобто створювати розтяжки, мінні поля чи навіть засідки.

Нормативів чи норм проходження такої смуги перешкод немає. Саме тому підрозділи, що тренуються і навчаються тут, наразі в буквальному розумінні відпрацьовують новітні стандарти, за якими готуватимуть українських та, можливо, й іноземних розвідників. На створення цієї унікальної смуги перешкод держава витратила 1 мільйон 600 тисяч гривень.

Нагадаємо, що цей навчальний центр сформовано у 2014-му, коли наші Збройні Сили відчутно потребували фахівців різних військових спеціальностей. І зі своїм завданням інструктори впоралися. За роки війни тут підготовлено понад 130 тисяч військових фахівців. Можливості центру дадуть можливість готувати як спеціалістів з нуля, так і проводити перепідготовку або покращення фаху вже діючих військових спеціалістів.