На західному кордоні працівник ДПСУ попався на переправленні ухилянтів (ФОТО)

За незаконний перетин кордону ухилянт сплачував 10 тисяч доларів США

Прикордоннику та його рідному брату повідомили про підозру за допомогу ухилянтам у незаконному перетині держкордону.

Як повідомили у  Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Західного регіону, підозрювані підшукували охочих залишити країну для уникнення мобілізації й обіцяли забезпечити їх переправлення до Словаччини через пункт пропуску в зоні діяльності прикордонного загону.

За 10 тисяч доларів США з особи вони обіцяли підібрати оптимальний маршрут, знайти відповідний транспорт та усунути всі перешкоди для перетину держкордону.

Затримали родичів у порядку ст.208 КПК України – під час отримання 120 тисяч гривень авансу. Решту суми потенційний ухилянт, яким виявився житель Закарпаття, мав сплатити перед безпосереднім перетином кордону зі Словаччиною.

Як повідомляє ДБР, на Закарпатті викрили протиправну схему переправлення до Словаччини чоловіків призовного віку. Організував схему інспектор прикордонного загону спільно з братом, який мешкає на Хмельниччині. Вони шукали охочих залишити країну для уникнення мобілізації й обіцяли забезпечити їх переправлення до Словаччини через пункт пропуску в зоні діяльності прикордонного загону.

Читайте також: СБУ викрила у західних областях нові схеми ухилення від призову.

Фігурантам повідомлено про підозру в незаконному переправленні осіб через кордон (ч. 3 ст. 332 КК України). Передбачене статтею покарання – позбавлення волі на строк до 9 років. Суд обрав для них запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий