На Заході оцінили, як війна вплинула на тварин в Україні

Деякі види постраждали, інші навпаки, збільшили популяцію

Фото ілюстративне

Повномасштабне російське вторгнення в Україну принесло багато біди не тільки людям, а й тваринам. Станом на початок 2024 року екологічні збиткивід бойових дій можна оцінити у 56 мільярдів доларів. Такі висновки зроблено у у матеріалі The Economist

Це стосується не всієї фауни, оскільки деякі тварини, наприклад лисиці, суттєво збільшили популяцію. Втім, людям від цього не стало легше. 

Зазначається, що через заборону полювання кількість лисиць в Україні зросла з 200 тисяч до приблизно 500 тисяч або навіть більше. Через це заборона полювання навіть довелося трохи пом’якшити, щоб мисливці змогли якось виправити ситуацію з їх навалою і якось захистити фермерів, які втрачають птицю через дії цих тварин.

Лисиці також є розносниками небезпечних хвороб, якими вони заражають бездомних диких собак, що полюють у покинутих селах. Жертвами собак стають не лише лисиці, а й кабани, які також можуть інфікувати хижаків небезпечними хворобами.

Згідно зі статистикою через повномасштабну війну та заборону на полювання кількість нападів скажених собак і лисиць на людей зросла на 40% порівняно з попереднім роком.

Зростає також кількість вовків, єнотоподібних собак та диких кабанів, що призвело до поширення африканської чуми свиней.

Читайте також: Львівській громаді ветклінікам заборонено приймати тварин без щеплення від сказу

Однак для деяких видів війна стала руйнівною, наприклад, лише у 2022 році була зафіксована загибель близько 50 тисяч дельфінів, більшість з яких, ймовірно, загинули з російських військових сонарів.varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена