На заході України судили жінку за пост у Facebook (ФОТО)

За що та яке покарання вона отримала

Фото ілюстративне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області визнав винною у виправдуванні збройної агресії росії проти України 50-річну жінку.

Про це пише  «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 10 квітня.

У виданні оприлюднили деталі справи про 50-річну уродженку Калуша Ванду Покорну, яка відома в мережі як Ванда Кікавська. 

Обвинувачена писала у мережі «Facebook», що «росія почала війну, бо їй не подобається бандеризація України» і що в війні винні Зеленський і Ко та є вона результатом політики української влади.

«Война началась не вдруг. Она идет 8 лет. Дети калечатся и погибают, потому что их родители 8 лет игнорировали опасность, связанную с политикой русофобии, ксенофобии и откровенного фашизма. Виноваты родители, которые скакали на Майданах и пели бандеровские гимны. Вместо того, чтобы требовать от Порошенко или Зеленского остановить войну на Донбассе, запретить русофобию, перестать дразнить супер вооруженную ядерную Россию. Хотели войну с Россией — получили. А я предупреждала», — йдеться у матеріалах справи

Ванда Кікавська заявляла, що задля самозбереження українцям треба здатися, підняти білий прапор, а українська влада є злочинною, бо прагне збагатитися за рахунок війни.

Про жінку відомо, що вона офіційно не працевлаштована, але начебто заробляла собі на життя творчою діяльністю. У мережі обвинувачена позиціонує себе як російськомовна письменниця і художниця, має сторінку сторінку на російському літературному порталі.

У судовому засіданні Ванда  Кікавська не визнала вину. Вона не заперечила, що в березні 2022-го  робила публікації у «Facebook», про які йде мова в обвинувальному акті. Але вважає, що жодним чином, не виправдовувала агресію росії проти України. Це була її власна критична думка як письменниці щодо подій в Україні. Таким чином вона висвітлювала злочинні дії інших людей. Коли стало відомо про трагічні події в Бучі, вона в квітні 2022 року видалила ті дописи. І вже в квітні-травні минулого року в соцмережах нібито активно критикувала РФ та її спецслужби. Але обвинувачена переконана що у розвʼязанні війни винні політики і до війни призвела дилетантська політика української влади.

Жінка просила виправдати її.

Читайте також: суд виніс вирок львів’янину, який закликав створити «Федеративну Республіку Україну» 

Суд вирішив, що жінка не розкаялася, а окремі її вислови, навпаки, свідчать про негативне ставлення до української влади та народу, подальше виправдовування російської агресії як проти України, так і інших держав. Тому суд дійшов висновку, що виправлення і перевиховання обвинуваченої неможливе без ізоляції від суспільства.

Кікавську засудили до 5 років і шести місяців позбавлення волі. Під вартою вона утримується ще з 30 травня минулого року.

varta1.com.ua: Новини