На заході України військові попалися на крадіжці форми і приладів нічного бачення із військової частини (ФОТО)

Продавали військову амуніцію всім бажаючим…

На Хмельниччині викрили трьох цивільних та двох військових, які продавали військове майно.

Як повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону, викрито п’ятьох осіб, серед яких троє цивільних осіб та двоє  військовослужбовців, за фактом привласнення військового майна шляхом зловживання службовим становищем (ч.4 ст.410 КК України).

Вказані особи викрадали із військової частини амуніцію та за гроші розповсюджували за допомогою Інтернет-платформи.

Серед асортименту були комплекти військової форми, вітрозахисні і маскувальні костюми, взуття, спальні мішки, протигази, прилади нічного бачення та інші речі. Розрахунок здійснювався за передоплатою на банківські картки, після чого товар надсилався поштою.

Під час 15 санкціонованих обшуків виявлено та вилучено банківські картки, засоби зв’язку, «чорнову бухгалтерію», тисячі одиниць військового спорядження. Остаточна сума завданих державі збитків встановлюватиметься за результатами експертиз.

Наразі тривають необхідні слідчі дії, встановлюються інші можливі учасники вказаної схеми. Крім цього, вивчається потенційна причетність до цієї оборудки керівництва військової частини.

Читайте також: українці, які повідомлятимуть про корупцію, отримуватимуть грошову винагороду.

Санкція статті передбачає від 10 до 15 років позбавлення волі.

Як повідомили у ДБР, зловмисники онлайн продавали термобілизну, військову форму, саперні лопатки, військові фляги, військове взуття. На етикетках було вказано «Власність ЗСУ. Не для продажу».

Правопорушники розгорнули свою діяльність у місті Кам’янець-Подільському Хмельницької області. До схеми було залучено щонайменше двоє військовослужбовців однієї з військових частин та ще троє цивільних осіб.

Військові викрадали майно, придбане коштом держави, та передавали цивільним учасникам схеми, які забезпечували продаж речей через інтернет-платформу.

Також зловмисники приймали й окремі «замовлення» від громадян та підшукували відповідне військове майно на продаж. Отримані гроші вони ділили між собою.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий