На Закарпатті на території парку «Синевир» зафіксували найбільшого метелика Європи (ФОТО)

Цей вид метелика занесений до Червоної книги й побачити його на Західних теренах України є рідкістю

ФОТО: Національний природний парк "Синевир"

 На території НПП «Синевир» вперше зареєстровано метелика Сатурнія велика Saturnia pyri ([Denis & Schiffermuller], 1775). Це найбільший метелик Європи. Про це повідомили у Національному природньому парку «Синевир».

Там зазначили, що він дуже вибагливий до світла, температури та їжі. Через великі крила та тіло, що заважають йому швидко пересуватися, комаха веде нічний спосіб життя. Харчується лише нектаром нічних квітів, соком плодових дерев. Крім того, цей вид метелика занесений до Червоної книги й побачити його на Західних теренах України є рідкістю, адже він полюбляє субтропіки.

Сатурнію велику зафіксували працівники нацпарку. Зазначають, що такий тип метелика можна побачити на півдні України за сприятливих умов, а на Заході такий метелик — взагалі рідкість.

Фото: Національний природний парк «Синевир»

“Мабуть, аномальна спека ввела в оману метелика, який спутав Захід з Півднем. Тому, кому пощастить зустріти нічного велетенського метелика — не знищуйте його, бо, по-перше, він дуже гарний, по-друге, він живе зовсім не довго і по-третє, за пошкодження особин цього виду на території України накладається штраф,” — зазначили у нацпарку “Синевир”.

Сатурнію велику вважають найбільшим метеликом Європи. Він вибагливий до світла, температури та їжі. “Через великі крила та тіло, що заважають йому швидко пересуватися, комаха веде нічний спосіб життя. Харчується лише нектаром нічних квітів, соком плодових дерев,” — зазначають у нацпарку.

Читайте також, чи побільшає тюльпанів у Львові наступного року: що відомо (ФОТО)

 Також у метелика чутливі вусики, завдяки чому вони здатні відчувати запах самки на відстані 10 км. Сатурнію велику побачити в природі практично неможливо, а її вид вважається вразливим і чисельність його — незначна.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також