На Закарпатті співробітники ТЦК підвезли чоловіка до кордону, щоб мати змогу його мобілізувати

Чоловіка мобілізували з потяга

На типові світлини із затримки «ухилянтів» на кордоні, ймовірно, потрапляють не лише ухилянти, а й випадкові люди.

Така історія трапилась із Андрієм Козюрою.

Про цю ситуацію повідомляє Інформатор.

Чоловік приїхав до Карпат з товаришем із намірами пройти пішим туристичним маршрутом. Зійшовши з потяга, чоловіка затримали через те, що він, нібито, знаходився у розшуку.

«До мене підійшли четверо, почали розмовляти: одразу дуже агресивно, з криками, настійливо вимагаючи документи. Викликали наряд поліції - і я показав їм свої папери. Тут раптом виявилося, що я у розшуку в якогось із ТЦК», - розповідає Андрій Козюра.

Затриманого разом з його товаришем, доправили до місцевого відділку поліції. Там склали протокол про затримання за ст.210 (порушення військовозобов'язаним правил військового обліку, штраф від 510 до 850 грн). Для його товариша історія закінчилася саме там: він не значився у базах та відмовлявся підписувати будь-які документи. 

«Щойно я вийшов за двері - скрутили, вирвали з рук телефона, заштовхали до автівки. Доправили до Воловецького ТЦК. Там я спілкувався з якимись незрозумілими для мене людьми - пропонували щось підписати, але я відмовився. За три години мене знову заштовхали до авта - старенького Mitsubishi Pajero - і відвезли до Мукачева», - веде далі Андрій Козюра.

У районному ТЦК його зустрів співробітник на ім'я Антон. Знову запропонував підписувати документи, сфотографував. Після цього Козюру візвезли до лікарні, зробити флюорографію. 

«Прийшов той самий Антон, сказав: мовляв, про тебе подзвонили, сказали, треба випускати. Ми тут усі приносимо вибачення, зараз тебе підвеземо у зворотному напрямку - я тоді не зрозумів, що відбувається: думаю, що це в них вже заготовлена »схема« з імпровізацією», - каже чоловік.

Згодом чоловіка відвезли у невідомому напрямку, вказавши на шлях, куди йому треба йти далі.

«Я зробив 5-6 кроків, спробував увімкнути телефона і побачив, що він повністю »обнулений« - немає сім-карт, пам'ять стерта. Зрозумів: таким чином у ТЦК видалили небажані відео спілкування із власними співробітниками - а в мене саме був такий запис. А тоді до мене підбігли два »козака« у цивільному, схопили і стали розпитувати: хто я, звідки, навіщо», - каже Андрій Козюра.

Виявилося, що обидва - перевдягнуті співробітники Держприкордонслужби. 

«Десь за 10 хвилин з лісу вийшли інші п'ять чи шість прикордонників. Мене сфотографували, зробили фото, вдягнувши жилета: я стою із обличчям долі, поряд собака - типове фото »ухилянта« зі зведення Держприкордонслужби. А тоді забрали до камери, де протримали до ранку», - розповів Андрій.

Буквально силоміць, як каже Андрій, змусили пройти пройти військово-лікарську комісію, та за півдоби без будь-яких пояснень відправили до Рівненської області, де знаходиться його навчальна частина.

Читайте також: Адвокат разом із спільниками незаконно привласнили майно у самому центрі Львова

«Паспорт мені віддали, вже перед тим, як підписувати військовий квиток. Я його бачив півсекунди - там вже все було готово, розписане, »запаковане«. А у голові - фраза, яку мені сказав один зі співробітників Ужгородського ТЦК: »ми змушені діяти трошки незаконно, щоб до нас русня не прийшла", - розповів Козюра Інформатору.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб

Читайте також