На Закарпатті з’ясовують причетність посадовців обласного ТЦК до оборудки із поставкою небезпечних для життя військових бронежилетів (ФОТО)

12 років тюрми загрожує підприємцю, який поставив до ЗСУ браковані бронежилети

Директор одного з підприємств Київщини у травні 2022 року уклав із Закарпатським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки договір про постачання 350 бронежилетів 4 класу захисту на загальну суму 6,4 млн грн.

Як повідомляє Офіс Генерального прокурора України, у подальшому на виконання умов договору обвинувачений організував постачання одній із військових частин Закарпатської області 350 бронежилетів, які за документами мали відповідати 4 класу захисту.

Після отримання на розрахунковий рахунок грошових коштів за поставлені бронежилети, він легалізував їх. Згідно висновку експертизи зазначені бронежилети не відповідають вимогам ДСТУ, так як при здійсненні пострілу при певній дистанції можливе їх пробиття. Таким чином, керівник підприємства заволодів бюджетними коштами, виділеними на забезпечення національної безпеки та оборони України на загальну суму 5,9 млн грн та в подальшому здійснив їх легалізацію.

За даними СБУ, на Закарпатті викрили схему масштабного розкрадання державних грошей під час придбання засобів індивідуального захисту для ЗСУ. а бюджетні кошти організатори оборудки поставили до однієї з військових частин регіону 350 бракованих бронежилетів.

Під час їхнього випробування було встановлено, що придбана продукція не відповідає заявленим технічним характеристикам 4-го класу захисту і є небезпечною для використання в бойових умовах. Тим самим фігуранти зірвали виконання відповідного оборонного замовлення на майже 6 млн грн. Всю партію неякісної продукції вилучено і направлено компанії-виробнику для усунення недоліків.

За даними слідства, до організації оборудки причетний директор місцевої комерційної структури. Встановлено, що підприємець підписав з представниками обласного військкомату договір на поставку українським захисникам оптової партії бронежилетів. При цьому їхня вартість була штучно завищена, а якість не відповідала вимогам державного стандарту.

На підставі зібраних доказів директору підприємству-постачальнику повідомлено про підозру за двома статтями ККУ: ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем); ч. 1 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

Наразі обвинувальний акт щодо фігуранта направлено до суду. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до викритої схеми.

Читайте також: розкрадання бюджетних грошей на закупівлі бронежилетів та зимової форми для ЗСУ.

Насамперед перевіряється причетність до незаконної діяльності посадовців військкомату, який замовив військову продукцію. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

 

 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі