На Закарпатті з’явився Пеннівайз, якого шукає поліція (відео)

p_749303_1_slidertop2
p_749303_1_slidertop2

Про мукачівського Пеннівайза заговорили ще тиждень тому, 9 грудня. Місцеві ЗМІ опублікували світлини клоуна, який ходив мукачевом серед білого дня. Тоді він гуляв та ховався за дамбою біля парку на Валленберга. Вірогідно, що це перший день коли колуна помітили у місті, пише «Мukachevo.net».

Одразу після цього, його почали помічати практично кожен день. То він був у місцевому «Депеш парку», то на центральному мосту. Пеннівайз вискакував перед автівками на дорозі. Також, помічений був навіть поза містом, адже у мережі було опубліковано його відео з АЗС.

Під кінець тижня клоун перебрався в Ужгород. Там його помітили біля пішохідного мосту, де він вискакував з смітника та ділився мандаринками.

https://youtu.be/JoskjPOy1pM

Відео, яке опублікував сам організатор такого «перфомансу» викликало активне обговорення у мережі. Одні вважають, що той займається «дуристикою», і лякати таким чином людей — це не розумно. Частина коментаторів у мережі припускає, що хтось може не на жарт налякатись, чи то дитина, чи людина похилого віку.

Інші коментатори не бачать у цьому нічого поганого, вони заступаються за клоуна, адже на їх думку це весело.

Вже 12 грудня, закарпатська прокуратура опублікувала повідомлення про те, що вони розпочали кримінальне провадження, аби віддати відео на експертизу. Таке рішення було прийнято на основі моніторингу мережі, де у коментарях до публікацій про «клоуна» було багато скарг.

Авторів відео підозрюють у виготовленні і розповсюдженні відео, що ймовірно, пропагує культ насильства і жорстокості. Тому було зареєстровано провадження за ч. 2 ст. 300 КК України.

Мукачівському «Пеннівайзу» світить штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін до 5 років, або позбавленням волі на той самий термін.

Нагадаємо, що Пеннівайз, або клоун-танцюрист — це головний антагоніст роману та екранізацій хорору «Воно» (1986 року), американського письменника Стівена Кінга.

Згідно роману «Воно» є первісним злим створінням з простору між світами під назвою Макровсесвіт або Тодеш, чий аватар, Пеннівайз, прокидається кожні 27 років, щоб полювати на дітей містечка Деррі, штат Мен. Персонаж черпає силу з ненависті, страху та розчарування.