На Закарпатті замерзло найбільше високогірне озеро країни (ФОТО)
Наразі плесо розташованої на висоті 989 м над рівнем моря водойми повністю вкрите кригою. Денна температура повітря тут становить –3 градуси за Цельсієм.
Туристів біля озера обмаль, а ті, що є, вільно гуляють кригою — зараз озеро можна пройти вздовж і впоперек, дістатися центального острівка з українським прапором та перейти замерзлою водою до пам’ятника Сині та Виру на протилежному березі.
Біля озера немає жодних попереджувальних знаків або ж табличок із забороною не ходити по кризі. Відтак, туристи вільно гуляють замерзлим плесом, знімають скований льодом Синевир на фото та відео, грають в імпровізований хокей крижинами та катаються по льоду. Снігу на плесі немає, але лід нерівний і до катання на ковзанах не придатний. Тріщин на поверхні немає.
Вже внизу у селі Синевирська Поляна вдень немає морозу, і річка Теребля не скована кригою, хіба частково — на берегах у затінку.
Для довідки:озеро Синевир — найбільше й найглибше високогірне озеро України та відома туристична атракція однойменного національного парку. Озеро утворилося внаслідок перекриття гірського потоку кам’янистими породами після землетрусу 10–11 тисяч років тому. Площа водного плеса становить 4–5 га, його глибина — 8–10 м.
Купатися у Синевирі заборонено. Вода тут холодна і навіть улітку максимально нагрівається лише до 13 °С. Схили біля озера вкриті віковими смереками. Посередині озера розташований острівець, який схожий на зіницю ока, через що Синевир отримав другу назву — «Морське око». На невеликому півострові озера стоїть 13-метрова дерев’яна композиція «Синь і Вир» авторства закарпатського скульптора Івана Бровді.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Європейські партнери зробили заяву про реальні плани Путіна на Україну
РФ прагне досягти на переговорах того, чого не змогла на полі бою
ЄС виділить Україні 80 млн євро з прибутків від заморожених російських активів
Єврокомісія розробила план підтримки енергетичної системи України на зиму 2026-2027 років
Україна втрачає час на підготовку до зими через заблокований кредит від ЄС
Підготовка до наступного опалювального сезону мала розпочатися в березні
Найкоментованіше
- У Луцьку група підлітків напала на військових ТЦК (ВІДЕО)
- Україна пропонує росії продовжити перемир'я після Великодня, – Зеленський
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- До України привезли Благодатний вогонь
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
Коментарі