На Закарпатті жінка змусила медиків пройти пішки 5 км засніженим лісом, щоб зробити тест на COVID
У Закарпатській області медики «швидкої» пройшли 5 кілометрів пішки, щоб допомоги 80-річній жінці. Лікар та фельдшер добиралися крізь засніжений ліс, щоб дістатися до пацієнтки. Коли ж вони таки дійшли до бабці, то їх чекав неприємний сюрприз — жінка приховала деякі симптоми і відмовилася від госпіталізації, хоча у неї була підозра на коронавірус, — повідомили «Варта1» у Закарпатському територіальному центрі екстреної медичної допомоги.
20 грудня на диспетчерський пульт Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги надійшов виклик — у 80-річної жінки із с. Руський Мочар, Великоберезнянського району, різко понизився тиск (80 на 40). Температура у пацієнтки була нормальна, контакт з хворими на COVID — заперечувала і будь які інші скарги — відсутні. Однак, людина, що телефонувала, повідомила, що бабусі ставало все гірше, а зв’язатися із сімейним лікарем немає можливості.
Лікарська бригада № 1300 виїхала на виклик. Дорогу замело снігом і автомобіль «швидкої» зупинився за 5 км від села. Щоб дістатися до пацієнтки, яка потребувала допомоги і ймовірно госпіталізації, медики викликали ДСНС.
Однак, оцінивши ситуацію як загрожуючу для життя пацієнтки, лікар та фельдшер не стали очікувати приїзду рятувальників, а взявши із собою все необхідне — дефібрилятор, електрокардіограф, ліки та кейс з медичним устаткуванням, побігли через засніжений ліс.
Після 5-кілометрового «марафону» засніженими хащами Великоберезнянщини на медиків чекав перший «сюрприз» — з’ясувалося, що у пацієнтки вже кілька днів тримається висока температура — 38,6, а ось з тиском навпаки — на момент візиту проблем не було.
«Родичі пацієнтки почали вимагати зробити тест на COVID і були дуже здивовані, що «швидка» не надає таку послугу. На питання чому не звертались до сімейного лікаря, відповіли що лікарю «далеко добиратися, а ви «швидка» — то ваша робота…», — зазначається у повідомленні.
Після огляду пацієнтки лікар наполягала на її госпіталізації та дообстеження в медзакладі. Рятувальники МНС вже дісталися своїм високопрохідними авто до села і могли транспортувати хвору. Однак, тут на рятувальників і медиків чекав другий «сюрприз» — категорична відмова. Лікар пояснила всі можливі ризики, однак переконати пацієнтку та її рідних — було неможливо. На запитання — що робитимуть у цій хащі, якщо ж у бабусі різко погіршиться стан, відповіли — «знову викличемо «швидку»…
«Таких викликів, коли пацієнти вводять в оману диспетчерів, описують симптоми або, навпаки, не повідомляють про високу температуру та ймовірний COVID — надзвичайно багато. Екстрену медичну допомогу ототожнюють з сімейником «на колесах», який цілодобово знаходиться на зв’язку. Деякі пацієнти викликають «швидку» по 3–5 разів на добу, відмовляючись від госпіталізації», — повідомляють медики.
Нагадуємо, що на сьогодні за необґрунтований виклик передбачено штраф у розмірі від 850 грн до 3,4 тис грн.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант
- На Львівщині у ніч на Андрія хлопці зробили збитки (ФОТО, ВІДЕО)
- Німецький генерал прогнозує окупацію українського міста
- У Львові масово закривають ресторани
- Нардепка заявила, що 1000 грн від держави – це спроба виявити чоловіків, які ухиляються від мобілізації
Найчитаніше
- Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант
- Німецький генерал прогнозує окупацію українського міста
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на вівторок, 3 грудня
- На Луганщині загинув молодий Герой зі Львівщини
- На Львівщині у ніч на Андрія хлопці зробили збитки (ФОТО, ВІДЕО)
Коментарі