На Закарпатті жінка звинуватила ТЦК у викраденні її колишнього чоловіка з паралічем

Викрали та утримували в підвалі

Колишня дружина Анна Либа дізналась про викрадення колишнього чоловіка, коли він зателефонував їй і запитав, чи не знає вона хороших лікарів-невропатологів у Львові. За словами жінки, Олександра Мартиненка били й тримали у підвалі. У місцевому ТЦК на скарги не відповідали. Про це пише Суспільне. 

«Я запитала в Олександра, що сталося, проте він нічого не хотів розповідати. Сказав тільки, що його в Хусті забрали представники ТЦК, скрутили в машині, сказав, що погано почувається й тому намагається потрапити до хорошого лікаря. Потім зв'язок з ним обірвався. Я намагалася подзвонити до Хустського ТЦК, проте за зазначеним номером не вдалося зв'язатися. Згодом у Тячівському ТЦК подивилися по базі і сказали, що Олександр був мобілізований 23 січня в місті Хуст. 21 січня я змогла додзвонитися до колишнього чоловіка. Він розповів, що зранку 20 січня його витягли з машини в центрі міста. Ще до 9-ї години його привезли до ТЦК Хуста. Військовий квиток, який був при ньому, та приписне в нього забрали. Ніяку медкомісію він не проходив. Його там били й тримали в підвалі. Все, що він пам'ятає, що це був кабінет, де якась людина йому просто вколола пальчик і взяла аналіз крові. Я так розумію, чи то на формулу, чи то на групу крові. І його там утримували. Він не міг зв'язатися зі своєю мамою, яка теж його розшукувала. Чоловік вийшов на зв'язок тільки 23 січня, сказав, що він вже у Львівській області у військовій частині», – розповіла Анна Либа.

«Олександр сказав, що його двічі направляли у Львів до хірурга, до невролога, бо йому потрібно було зробити МРТ. Після перенесеного енцефаліту в нього перекошене обличчя, права рука й нога погано працюють. І взагалі у нього й температура підіймалась, і ноги сильно печуть. Чоловік заляканий. Він скаржиться на здоров'я. Вони його готують, тобто вони не вповноважені проводити ВЛК, бо він до них потрапив уже з позитивним ВЛК. ВЛК »проводили« в Хустському ТЦК в підвалі за допомогою побоїв. Тобто ніякі лікарі його не оглядали. Це порушення, серйозні порушення Кримінального кодексу, це викрадення людини, це катування, це підробка документів. Яких мотивованих людей ми отримаємо на фронті, якщо ми будемо вчиняти таким чином?! Це жах. Для нас усіх це програш у цій війні», - наголошує Анна Либа.

Також жінка писала на урядову лінію, зробила запит у ДБР, Офіс генпрокурора й у Київську прокуратуру та зверталась до омбудсмана Лубінця. 

Речниця Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Юлія Шевченко зазначила, що після розголосу у ЗМІ прийняли рішення провести додаткову ВЛК.

Читайте також: У Львові через ДТП не курсують трамваї (ФОТО, ВІДЕО)

«Наразі встановлено, що цей чоловік уже місяць служить у війську, а відтак був визнаний військово-лікарською комісією придатним. Крім цього, від нього не надходили скарги щодо стану здоров’я. Враховуючи наявну в медіа інформацію, прийняли рішення провести додаткову ВЛК. За її результатами військове керівництво ухвалить законне обґрунтоване рішення», – пояснила речниця.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб