На зустрічі присвяченій зруйнованому "Океану" питання відповідальності чиновників, які видають обмеження на забудову без врахування культурної цінності Львова, залишилось відкритим (фото, відео)
Вчора, 23 липня, за вимогою Остапа Патика відбулася зустріч митців та охоронців пам’яток з міським головою Аандрієм Садовим, заст. міського голови Андрієм Москаленком, головним архітектром Юліаном Чаплінським, начальницею управління охорони історичного середовища Лілією Онищенко, начальницею юридичного департаменту Геленою Пайонкевич. Про це інформував присутній на зустрічі депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич.
Потреба відновлення мозаїки В. Патика, яку зруйнували на В. Великого не викликає сумнівів і практично всі присутні одностайно висловилися про потребу її відновлення.
Архітектор О. Ярема розказав про цінність мозаїки і творчість Володимира Патика, як одного з найзнаковіших художників Львова. Він приніс зі собою книжку про 100 унікальних мистецьких творів Львова, яку видали до Євро–2012 і досі дарують гостям міста.
Серед цих об’єктів — магазин «Океан». Остап Патик наголосив, що така унікальна мозаїка його батька має бути відтворена. А щодо того, що має постати на комунальній землі біля реконструйованої мозаїки — треба провести громадське слухання.
Реставратор Юрій Островський підтвердив необхідність і технічні можливості реконструкції мозаїки як цінного мистецького об’єкта.
Скульптор і колишній очільник відділу охорони культурної спадщини ЛОДА Валерій Потюк розказав про неналежний облік пам’яток у Львові та затверджений ЛМР і відповідним органом ЛОДА історичний ареал міста Львова, який у 2013 році чомусь не потрапив на затвердження до Мінкульту.
Представник асоціації забудовників наголосив, що як мешканець міста вболіває за втраченою мозаїкою, втім як представник асоціації забудовників просив би рівності закону для всіх і представити, яким чином було зобов’язано забудовника зберегти мозаїку.
Громадська діячка Олеся Дацко уточнила, що у виданих містобудівних умовах і обмеженнях немає жодної згадки про зобов’язання забудовника. І просила з’ясувати, чому не було вчинено належних дій для постановки на облік цієї мозаїки як пам’ятки.
А також згадала про те, що у 2018 році з паспорту адміністративної послуги щодо отримання містобудівних умов та обмежень було чомусь вилучено обов’язковість висновків органів охорони культурної спадщини, що для історичного Львова є неприпустимим. І вимагала невідкладно внести зміни до відповідного рішення уже на найближчій сесії, передбачивши обов’язковість таких висновків.
Міський голова намагався перекласти провину на забудовника і архітектора нового проекту, однак питання відповідальності міських посадовців, які видають містобудівні умови і обмеження на забудову без врахування культурної цінності Львова загалом і окремих культурних об’єктів є наріжним каменем впорядкування забудови і збереження історико-культурної спадщини!
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
1
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант
- На Львівщині у ніч на Андрія хлопці зробили збитки (ФОТО, ВІДЕО)
- Німецький генерал прогнозує окупацію українського міста
- У Львові масово закривають ресторани
- Нардепка заявила, що 1000 грн від держави – це спроба виявити чоловіків, які ухиляються від мобілізації
Найчитаніше
- Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант
- Німецький генерал прогнозує окупацію українського міста
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на вівторок, 3 грудня
- На Луганщині загинув молодий Герой зі Львівщини
- На Львівщині у ніч на Андрія хлопці зробили збитки (ФОТО, ВІДЕО)
Коментарі