НАБУ оголосило в розшук екснардепа Георгія Логвинського, який викрав з держбюджету 54 млн грн

Оголошено у розшук нардепа від «Народного фронту»

Національне антикорупційне бюро оголосило Георгія Логвинського, якого підозрюють у виведенні 54 мільйонів гривень із держбюджету через компанію «Золотий мандарин». Наразі він перебуває за кордоном.

За версією слідства, Логвинський протягом 2013—2016 років розробив і реалізував схему із заволодіння 54 млн грн із держбюджету, обманюючи ЄСПЛ щодо спору між ТОВ «Золотий Мандарин Ойл» та ПАТ «Київенерго».

У вересні 2013 року представник «Мандарина» надіслав до ЄСПЛ заяву про стягнення з держбюджету 54,179 мільйона гривень як невиплаченої ПАТ «Київенерго» заборгованості за рішенням суду, яке начебто з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

З'ясовано, що на момент звернення до ЄСПЛ усе його майно та рахунки «Золотого Мандарина» були заарештовані через борги перед державним АТ «Родовід Банк» на понад 70 мільйонів гривень, а директор цього підприємства був притягнений до кримінальної відповідальності за шахрайство.

Слідство припускає, що далі Логвинський домовився з керівництвом Мінʼюсту, й урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підписав із компанією екснардепа декларацію про «дружнє врегулювання спору» та фактично визнав вину держави за невиконання рішення суду.

Читайте також: Історичний момент: підготовка до саміту НАТО у Вашингтоні

На підставі цієї декларації на користь «Мандарину» повторно перерахували 54,179 мільйона гривень, але цього разу з держбюджету: «Вказані грошові кошти з використанням послуг конвертаційних центрів надалі легалізовано».

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб